Heslovanie suborov

HackForum

Heslovanie suborov#
Vie mi niekto poradit ako najlepsie si zasifrovat pocitac? windows 10 resp. ako zasifrovat citlive subory ci na disku alebo na externom disku? nieco co naozaj neprelomi nikto? Lebo myslim ze len dat do RARka nebude problem prelomit alebo nie? dik
(odpovědět)
sifrovac | 92.245.5.*13.5.2020 22:00
re: Heslovanie suborov#
Stačí používat veracrypt, nebo podobné programy.
(odpovědět)
RUSSIANSKYNET14.5.2020 15:57
re: Heslovanie suborov#
Presne veracrypt je vpohode . ale existujú forenzne metody ktoré vedia vytiahnuť zálohu za určitých okolnosti .


(odpovědět)
Antrab4- | 89.39.107.*16.5.2020 15:30
re: Heslovanie suborov#
Jaké metody, za jakých okolností? Pokud nepíšete nic konkrétního, tak je to naprosto zbytečná informace. To mluvíte o okolnostech že člověk bude mít heslo "1-2-3-4", nebude mít zasifrovaný celý systém, mluvíte o RAMce? Určitě by to zajímalo nejen mě, ale i ostatní lidi, jaké takové metody se dělají, co by nešlo vyřešit správným nastavením veracryptu, správným postupem a hierarchii zasifrovani, za použití správného hesla.
(odpovědět)
RUSSIANSKYNET17.5.2020 0:19
re: Heslovanie suborov#
Metody za danych okolnosti - napada me toto:

Slabe heslo, utok sociotechnikou, narvani keylogerru (co jineho mallware) do PC obeti, phishing. Nebo slabe heslo a slovnikovy ci BF utok. Resenim je silne heslo a dodrzovat zasadni zasady pro praci s PC. A m.j. nepouzivat Windows.

Dale se zaznamenavaji mimo kontejner (nebo externi disk sifrovany) informace, ktery soubor byl spusten, miniatury obrazku a pod. v uzivatelske slozce. Resenim je sifrovat cely disk a nebo urcita mista promazavat.

A pak cold boot attack ci podobne, to uz ale musi nekdo mit velky zajem.


(odpovědět)
GTor | 2a0b:f4c0:16c:5::*10.6.2020 22:23
re: Heslovanie suborov#
Pouzivat na Windows (jeste Win10) citliva data je dost blby napad. Urcite uvazovat o Linuxu. Apple bych taky nepouzil.

Misto komercniho (nejspis i uzavreneho) RARu teda uz pouzivat Open-Source 7zip. Ma mimo jine i lepsi kompresi. Ale ne vsechny verze (Windowsovska ano) umi take zasifrovat jmena souboru v archivu, verze v Bashi sifruje jen soubory, ne jejich nazvy ve slozce.

Problem u archivu obecne - pri otevreni souboru se ten soubor nekam musi rozbalit - nesifrovany na disk. A v nejhorsim pripade zustane i po zavreni rozbalen nekde v Tempu.

Proto je lepsi pouzit jiz zmineny VeraCrypt (a nebo stara verze Truecryptu pred nahlym uzavrenim projektu). Kdyz konterner namontujes, tak muzes soubory cist i editovat, aniz by se cokoliv zapisovalo mimo sifrovany kontejner.

Nezapisuje se otevreny soubor nikde mimo sifrovany kontejner, ale zapisuji se udaje napr. kde jaky soubor byl pouzit, miniatury obrazku a pod. do uzivatelske slozny MIMO KONTEJNER. Resenim je pak sifrovat cely disk.
(odpovědět)
GTor | 2a0b:f4c0:16c:5::*10.6.2020 22:14

Zpět
Svou ideální brigádu na léto najdete na webu Ideální brigáda
 
 
 

 
BBCode