Odkazy

Netcraft
Netcraft je poměrně užitečný site k získávání informací o cílovém serveru. S jeho pomocí zjistíte název používaného webového serveru, operačního systému, na kterém běží, IP adresu serveru, případně informace o poskytovateli webhostingu a mnoho dalších zajímavých informací a hlavně, anonymně.
Builder
Programuješ a nevíš si s nějakou syntaxí rady? Tak právě zde si přečteš skvělé články a tutoriály ze světa programmingu, nebo se zkus zeptat na místním fóru, málokdy se nedočkáš odpovědi...
ABC Linuxu
Web plný návodů, recenzí, blogů a diskuzí okolo operačního systému GNU/Linux. Nechybí ani přehledný slovník linuxových pojmů či obtížněji hledané ovladače různého hardware.
reboot.cz
Dříve populární český server o IT vstal z mrtvých a po několika letech nabízí svým návštěvníkům opět články z oblasti informačních technologií. Naleznete zde i sekci věnovanou počítačové bezpečnosti.
blackhole.sk
Určitě jeden z nejlepších undergroundových webů na Slovensku se spoustou návodů a článků o počítačové bezpečnosti, programování, operačních systémech atp. Vybrat si také můžete z množství nabízených služeb.
root.cz
Web zaměřený na GNU/Linux (UNIX převážně jen obecně), hardware, recenze softwaru, sítě a mnoho dalšího ze světa IT. Zde si jednoduše počte každý.
Google.com
Asi nejznámější a nejpoužívanější internetový vyhledávač. Pokud Vám nevadí špehování ze strany Googlu, měl by toto být Váš nejnavštěvovanější link.
Phenoelit
Velmi dobrý server se spoustou užitečných nástrojů pro hacking i cracking, ze kterých si rozhodně vyberete.
CRACKS.am
Po obsahové stránce jedna z největších databází cracků, sériových čísel a patchů pro rozličné aplikace a hry.
SMSspoofing
Stránka s možností odeslání SMS s falešným číslem odesílatele.
FILExt
Narazili jste na soubor, který ani Vám, ani Vašemu počítači nic neříká, a přesto byste jej chtěli otevřít či spustit? Pomocnou ruku Vám podá tato stránka věnovaná právě příponám a příslušným programům.
rootshell.com
Nemalá sbírka utilit, scriptů a exploitů ze serveru rootshell.com, která rozhodně stojí za hřích.
SysAdmin
Na této stránce naleznete příručku systémového administrátora (síť, protokoly, hardware,...). Právě tady by měli začít noobs svoji cestu hackera, ale i ti zkušenější návštěvníci si zde rozhodně doplní svoje (ne)vědomosti.
AVC
Už vás nebaví učit se nové věci formou čtení? A co říkáte na video? Pokud máte rychlé připojení a ne zrovna omezující FUP, tak právě pro vás je určen archiv videí nejen z oblasti IT.
ICQ2Go!
Nemůžete díky striktním bezpečnostním pravidlům ve škole či zaměstnání chatovat přes ICQ? Využijte webového klienta a chatujte jak dlouho budete chtít. Ovládání je velmi intuitivní a k dispozici máte všechny kontakty, jako u klasického klienta.
Wordlists
Další stránka s rozsáhlou galerií wordlistů s různou tematikou. Nechybí komentáře k obsahu vybraných wordlistů.
XSS Cheat Sheet
Přehledný výčet XSS (Cross-Site-Scripting) chyb využívaných hackery včetně vyjmenování náchylných prohlížečů a výstižného popisu.
Port Numbers
Vše, co byste měli znát o portech, najdete právě zde. Nechybí ani jejich kompletní seznam včetně na nich naslouchajících služeb.
Alken.nl
Site s odkazy na různé světové servery ověřující online zabezpečení vašeho či cizího počítače. Využijte např. jeden z mnoha webových port scannerů a vyhněte se záznamu v logu.
Security LiveCDs
Přehled 10 údajně nejlepších LiveCD distribucí pro ověřování bezpečnosti systému. Vhodné k provádění penetračních testů a obnovu dat. Nechybějí ani odkazy na stažení.
Plain-Text.info
Na této adrese se nachází distribuovaný (až 28 PCs) cracking systém využívající ke své činnosti rozsáhlé rainbowtabulky, wordlisty a jiné techniky. Databáze obsahuje hashe šifer md5, lm a ntlm.
Reverse Engineering Team
Pokud jste vyznavačem reverzního inženýrství (cracking), pak se na těchto stránkách budete cítit jako doma. Naleznete zde množství zajímavých utilit a postupů, přičemž máte možnost komunikovat s ostatními na místním boardu.
SS64.com
Sháníte přehled příkazů s popisem pro příkazový interpret ve Windows NT/XP, BASH, Oracle 9i nebo SQL Server 2005? Tak to jste tady na správném místě! Příkazy jsou seřazeny podle abecedy a doplněny o výstižný popisek.
Wayback Machine
Chtěli byste vědět, jak vypadal nějaký webový server před jedním, pěti nebo více lety (max od roku 1996)? Pak vám tento internetový archiv pomůže vrátit se v čase a nostalgicky zavzpomínat na staré časy.
meebo
Nacházíte se právě na počítači, kde není nainstalován Váš oblíbený messenger, nebo Vám v jeho instalaci brání přísná bezpečnostní pravidla? Řešení naleznete na tomto webu, kde si můžete vybrat až z 6 protokolů (klientů) pro instant messaging (aim, yahoo!, google talk, msn, icq a jabber).
Programujte
Informační portál s cílem vzdělávat každého, kdo projeví zájem, a to ve všech oborech spjatých s informačními technologiemi. Naleznete zde kvalitní a zajímavé informace ze všech koutů světa a ze všech možných oborů IT.
Irongeek.com
Stránky Adriana Crenshawa, uznávaného IT odborníka, zaměřené nejen na počítačovou bezpečnost. Web obsahuje jak aktuální články, tak množství názorných ukázek v podobě videí.
hysteria
Pozůstatek před lety nejpopulárnějšího útočiště českého a slovenského undergroundu obsahující archiv tradičních prielomov.
Johnny Long
Osobní stránka Johnnyho Longa, tedy nejznámější osobnosti ohledně google hackingu. Samotný web se však nezabývá pouze tímto vyhledávačem, nýbrž celou řadou zajímavých témat. Návštěvníkům je k dispozici mj. download paperů i videí a obsáhlá galerie fotek z konferencí.
zone-h
Známý zahraniční portál o počítačové bezpečnosti a kriminalitě s přehledem aktuálních informací z cyberspace, množstvím článků a archivem útoků.
Mailinator
Nechcete zveřejňovat svoji skutečnou e-mailovou adresu při registracích nebo komunikaci s někým cizím? Zřiďte si dočasnou e-mailovou adresu cokoliv@mailinator.com (vybírat můžete hned z několika domén 2. řádu). K vytvoření není potřeba naprosto nic dělat, konto se vytvoří automaticky, pokud na ně někdo pošle e-mail, vy si jej pak již jen vyzvednete, aniž byste předtím něco dělali.
airDump:n3t
Zajímáte-li se v první řadě o bezpečnost bezdrátových sítí, nebo obecně IT security, pak se pro Vás stane tato stránka cenným zdrojem informací. Vedle zajímavých článků (jak v češtině, tak angličtině) zde naleznete i wardriving mapu, miniWiki, download sekci, přehledně členěné fórum a další užitečné informace.
Verify Email Address
Free Email Address Verifier je jednoduchá služba pro ověření existence e-mailové adresy založená na přítomnosti MX záznamů a odpovědi SMTP serveru. Nemáte-li tedy po ruce shell nebo si jen chcete práci zautomatizovat, určitě tuto službu oceníte.
Just Fucking Google It
"Google je tvůj přítel, všichni chytří lidé jej používají. Vypadá to ale, že ty mezi ně nepatříš." Tak právě tato slova vás budou vítat/urážet pokaždé, když se zeptáte na nějakou otázku, na niž lze během několika okamžiků nalézt odpověď v nejpoužívanějším fulltextovém vyhledávači světa a někdo vás odkáže právě sem. Přitom prevence je jednoduchá - googlit!
Browsershots
Otestujte váš webdesign! Browsershots vytvářejí screenshoty vašich stránek v různých webových prohlížečích. Jedná se o online službu poskytovanou zdarma, jejíž autorem je Johann C. Rocholl. Máte na výběr hned z několika desítek prohlížečů, a to na operačních systémech Linux, Windows i Mac OS.
lamer.cz
Server lamer.cz je sbírkou vtipných rozhovorů lidí komunikujících přes instant messaging, tedy icq, irc, jabber atp. Potřebujete-li se tedy odreagovat nebo si aktivně odpočinout a přitom poškádlit svoji bránici, stane se tento server bezpochyby vaším denním chlebem.
Firewalls' ratings
Jak účinný respektive neúčinný je Váš firewall? Tak právě na tuto otázku se Vám pokusí odpovědět analýza nejpoužívanějších firewallů pro operační systém MS Windows obsahující databázi desítek těchto jak komerčních, tak freewarových aplikací. Možná budete výsledky testů překvapeni, neboť zatímco integrovaný firewall od samotných tvůrců Windows beznadějně propadl, první příčky obsadily freewarové balíčky.
MyIpNeighbors
Tato webová aplikace Vám prozradí, které další domény hostují na stejném shared serveru (IP) jako právě Vy. Je nejvyšší čas seznámit se se svými sousedy...
ICQ Invisible Check
Schovává se někdo na ICQ pod rouškou statusu Invisible? Odhalte anonymně jeho přítomnost pomocí online detektoru a 3 různých metod v závislosti na používaném klientovi (zvolte v levém menu). Detekovat lze i ostatní statusy, využití se tedy meze nekladou.
VirusTotal
VirusTotal je online služba, která analyzuje podezřelé soubory na přítomnost virů, červů, trojanů a dalšího malware, a to pomocí detekčního jádra mnoha antivirů (řádově desítky).
Jotti's malware scan
Jottiho malware test online analyzuje Vámi nahraný soubor na výskyt rozličného malware, a to pomocí řady nejznámějších antivirových produktů světoznámých značek.
File-Extensions
Jedna z největších denně aktualizovaných databází souborových přípon a formátů souborů obsahující tisíce přípon a formátů. Každý záznam obsahuje příponu, krátký popis a výčet programů, které dokáží s danou příponou pracovat. Server File-Extensions.org umožňuje rychle vyhledávat informace zadáním přípony skrz vyhledávací pole, případně pomocí katalogu, kde jsou přípony přehledně řazeny do kategorií (zvukové a hudební soubory, multimédia, filmy atp.).
Fake Name Generator
Již samotný název serveru, Fake Name Generator, napovídá, k čemu tato služba slouží. Potřebujete-li falešnou, ale důvěryhodnou identitu, adresu, číslo sociálního pojištění či kreditní karty, pak není nic snazšího, než si jediným kliknutím myši takové údaje vygenerovat. Zároveň máte možnost specifikovat parametry, jako jsou pohlaví, národnost, věk atp. Množství fiktivních údajů z tohoto generátoru vás zcela jistě ohromí.
DuckDuckGo
O Googlu je známo, že shromažďuje co nejvíce informací o svých uživatelích. Pokud Vám tedy při vyhledávání záleží na Vaší anonymitě, bude pro Vás DuckDuckGo tou správnou alternativou.
Jste hraví a máte rádi automaty? Tak si je zkuste zahrát na Internetu a uvidíte, jak je to pohodlné.