Prečítanie E-mail-u

HackForum

Prečítanie E-mail-u#
Zdravím, chcel by som sa vás spýtať. Celkom ma zaujíma možnosť, kt. poskytujú niektoré firmy ktoré rozosielajú emaily,newslester... V službách ponúkajú možnosť rozoslať maily, zistiť kto klikol na odkaz(to chápem), len mi nie je jasné, akým spôsobom dokážu overiť, či si daná osoba otvorila mail. Je to nejakým spôsobom možné? Je to len klam? Ďakujem za pomoc.
(odpovědět)
Anonym585165585475 | 95.105.210.*6.6.2013 23:58
re: Prečítanie E-mail-u#
Existuje mnoho způsobů, ale princip je víceméně stejný... Email obsahuje HTML prvek s externím obsahem, který je umístěn na webu rozesilatele. Může jít například o obrázek, o css, apd. Když pak takovou zprávu otevřeš dochází automaticky k vyvolání požadavku o dodání obsahu, a to je možné podchytit. Dá se podle toho i přesně specifikovat, ze které e-mailové adresy tento požadavek přišel, pokud rozesilatel generuje k těmto odkazům do zprávy jedinečné parametry.

Teď k realitě... Většina e-mailových klientů už dnes podobný externí obsah implicitně blokuje, a uživatel si jej musí explicitně vyžádat.

Bohužel si teď nevzpomenu na název stránky, ale existuje dobrý webový nástroj, který ti odešle testovací e-mail a následně ti zobrazí, slabá místa tvého mailového klienta - tedy cesty, kterými z tvého klienta výše uvedené informace unikají. Třeba někdo bude vědět, o kterém nástroji mluvím, a odkáže zde na něj.

----------
Teprve když vstáváte s hackingem a uléháte s myšlenkou na něj, máte šanci být hackerem.
(odpovědět)
.cCuMiNn. | E-mail | Website | PGP7.6.2013 8:08
re: Prečítanie E-mail-u#
Pokud má příjemce "chytrého" e-mailového klienta, lze toho docílit přidáním hlaviček.
Ověření doručení:
Disposition-Notification-To: <e-mail>
Ověření přečtení:
X-Confirm-Reading-To: <e-mail>

(odpovědět)
Emkei | E-mail | Website | PGP7.6.2013 10:09
re: Prečítanie E-mail-u#
Ďakujem za odpovede, presne mi nešlo do hlavy to, že ak by tam bol ten externý obsah, tak by bol určite blokovaný v službách ako gmail, a pod.

A Emkei - taktiež ďakujem za radu.
(odpovědět)
Anonym585165585475 | 95.105.210.*7.6.2013 12:57
re: Prečítanie E-mail-u#
Doplním jestě příspěvek .cCuMiNn.
Urcite ti přišel e-mail s textem ze pokud se ti nezobrazuje spravne klikni zde. Obcas je delaji takto schvalne prave kuli ten statistikam.
A mas cca tri moznosti

1/ e-mail je se ti zobrazi s aktivnim obsahem (např, ten obazek) = identifikace
2/ Obsah ze nezobazi je tam odkaz klikni zde
klidnes = identifikace.
3/ Obsah ze nezobazi je tam odkaz klikni zde
neklidnes = je jim to jedno jsi nazajimavy obsah jsi nevide a to ze ti e-mail dosel vedi, protoze se jim e-mail nevratil

(odpovědět)
host | 84.242.78.*13.6.2013 13:54

Zpět
Svou ideální brigádu na léto najdete na webu Ideální brigáda
 
 
 

 
BBCode