BT5 RC3 KDE jako plnohodnotný OS.

HackForum

BT5 RC3 KDE jako plnohodnotný OS.#
Ahoj,
přemýšlím na úplnou migraci z dualboot WIN7 a BT5RC3 na čistý BT5RC3KDE OS. Ale narážím na problém, ve kterém je prostě Microsoft jednoznačně na prvním místě - ovladače. Měl jsem spoustu distribucí Linuxu, ale pokaždé něco nefungovalo správně. V BT5 vypadá všechno lépe, ale - hrozně mě irituje, když si chci pustit film v HD kvalitě (nemusím pořád koukat do console), a on se prostě seká. Důvod? Microsoft má prostě co se týká vývoje ovladačů nesrovnatelně navrh. V Linuxech mi neustále něco nefungovalo správně. Buď cd-rom, WLAN, LAN, ... BT5 mi sice nějaké své ovladače nainstaluje, a vše , když chci, tak rozjedu, ale např. pokud si chci stáhnout ovladače na svou ATI kartu a prostě mrknout na film, aby se mi nesekal, zjistím, že ovladač neexistuje, nebo je v experimentální fázi vývoje, to samé zvuk, zvukovku mám slušnou, ale na Linuxech zní jak Sound Blaster z roku 1999. Takže - jak řešíte tento prblém vy? Píšete si ovladače sami?
(odpovědět)
cllea | 94.113.170.*1.1.2013 18:32
re: BT5 RC3 KDE jako plnohodnotný OS.#
mam Fedora Core 17 a celkem jsem spokojen ... jen mam problem s grafikou, kterou mam Integrovanou ATI HD ... :( ale tak jinak pohoda ....
BT na nem mam ve virtualu (qemu - a beha pekne :)
(odpovědět)
Mischa1.1.2013 19:47
re: BT5 RC3 KDE jako plnohodnotný OS.#
Som linuxák priznávam si to ale môj názor je objektívny založený na tom čo som ja videl a mojich skúsenostiach a tvrdím presný opak :D Windows je ohľadom ovládačov veľmi pozadu oproti Linuxu alebo MACu .... Napríklad WLAN : Mal som dve wifi karty obe mi pod windowsom vôbec nešli a po inštalácii driverov mi wifina hrozne sekala stále sa odpájala bol slabý signál a podobne, kdežto na ubuntu som nemusel inštalovať žiadne ovládače a wifina mi šla s oboma kartami spoľahlivo (ešte som mal verziu ubuntu 9.04) súhlasím niektoré drivere ohľadom HD videí treba doinštalovať ale to je vec pár minút .... A na jednom PC kde mám iba integrovanú grafiku mi windows (keď som ho ešte mal) nerozbehal ani minecraft a celkovo všetky programy v súvislosti s grafickou kartou nešlapaly kdežto na ubuntu (v. 11.04) mi minecraft nielen že spustilo ale beží mi bez lagov (a to som neinštaloval žiadne drivere kdežto na windowse som to skúšal aj s nainštalovaním daných driverov) a grafické programy typu Flash mi bežia na tom istom PC na ubuntu vo Wine (Windows emulatore) rýchlejšie ako v samotnom windowse (Xp) na tom istom stroji .... Takže ja mám skúsenosti jedine pozitívne toť moje experiences :)
(odpovědět)
nitram147 | E-mail2.1.2013 17:18

Zpět
Svou ideální brigádu na léto najdete na webu Ideální brigáda
 
 
 

 
BBCode