Zpět na seznam článků     Číst komentáře (12)     Verze pro tisk

Nástroj pro DDoS

Autor: dex/THS   
13.12.2006

DDoS, distribuovaný útok, vyžaduje účast více (nejlépe mnoha) počítačů. To ovšem vyžaduje nějaký nástroj. CometShower od Fire/CowFight určený pro počítače Apple je nyní k dispozici i pro uživatele Windows a Linuxu!


DDoS - distributed denial od service - je typ útoku, který vyžaduje součinnost více (nejlépe mnoha) počítačů, které vysílají pakety oběti, kterou takové množství zahltí.

CometShower od Fire/CowFight je program, skládající se z klienta a serveru, který tohle umožňuje provádět. Dosud byl ale určen jen pro uživatele počítačů Apple, a sehnat dostatečné množství "spřátelených applíků" může být hlavně v našich končinách, kde si všichni kupují PC šrot od čínských komunistů, poněkud obtížné. Dnes ale díky přeportování (které v podstatě znamenalo přepsat nebo nově vytvořit některé části kódu, které využívaly AppleEvents a jiné na ostatních platformách nedostupné featurky) máme i verzi pro Windows a Linux.

Jak se s ním zachází? Jednoduše. Klienty nahrajete na počítače, které chcete ovládat. Tyto počítače by měly být buď s veřejnou IP, nebo ve stejné privátní síti, jako počítač, ze kterého je chcete řídit. V klientovi prostě nastavíte adresu stroje, který útok ovládá, a připojíte se. Víc není potřeba dělat. Spuštěný server zobrazuje seznam klientů, kteří se k němu připojili. Dále stačí vyplnit adresu stroje a port, proti kterému chcete vést útok. Můžete si dokonce otestovat, jestli je možné se připojovat. Další možností je posílat broadcast vzkazy klientům - například "připravit, za deset minut to spustím" :o) Je zcela jedno, na jakých operačních systémech klienti běží - protokol je shodný pro všechny, můžete tedy provést nábor počítačů jak s Windows, tak s Linuxem, a ovšem i OS X.

Zazipovaný archiv s klienty a servery pro všechny tři platformy, s původním readme, popisem protokolu a dokonce i se zdrojáky obou verzí (původní pro Apple a upravená pro Windows a Linux) je ke stažení v downloadu. No a pokud vás napadá, že klient mohl být "neviditelný" a běžet skrytě, tak ano, mohl. To by potom ale lamy měly moc snadné. Pokud to někdo potřebujete, upravte si program dále sami podle svých představ a svých schopností :o)

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 3/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)