Zpět na seznam článků     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Kniha: Efektivní testování softwaru

Autor: .cCuMiNn.   
11.11.2016

Knih o testování softwaru se v posledních několika letech objevilo na našem trhu hned několik. Nejnovější z nich nesoucí název Efektivní testování softwaru od autorů Miroslava Bureše, Miroslava Rendy, Michala Doležela a dalších přináší detailní náhled na jednotlivé fáze testovacího procesu z pohledu manažera testování.


Obálka knihy Efektivní testování softwaru Aniž je to na první pohled patrné, zapojuje se proces testování do životního cyklu vývoje již při samotném naceňování aplikace. Proto je potřeba testování softwaru dopředu realisticky odhadnout a naplánovat. Je potřeba zajistit dostatečnou efektivitu testování a připravit pro budoucí testování projektu vhodné podmínky, řízení, ale také vhodná a kvalitní data. Mimo to bychom měli být schopni také měřit účinnost testování a zajišťovat dostatečnou zpětnou vazbu.

Pokud Vás zajímá, jak uvedených cílů dosáhnout, pak je kniha Efektivní testování softwaru určena právě Vám. V knize ale nenajdete pouze odpovědi na otázky z již zmíněných oblastí. Jedná se o jakési kompendium, které se detailně věnuje konkrétním typům testů a jednotlivým fázím testovacího procesu. A to nejen v teoretické rovině. Nabízí Vám také praktická řešení situací, s nimiž se budete v praxi běžně setkávat. Tedy takové informace, které byste jinak sháněli velice obtížně.

Kniha popisuje testovací proces od úplných základů, jako je jeho význam a funkce. Přesto ale cílí spíše na zkušenější a náročnější čteřáře, kteří již s testováním mají jisté zkušenosti. Široký záběr knihu předurčuje nejen začínajícím manažerům testování, kterým byla půvosně určena, ale také zkušeným testerům a analytikům, kteří by si rádi rozšířili své obzory.

Díky velkému množství obsažených informací rozhodně nečekejte, že vše poberete jediným přečtením. Určitě bude dobré mít tuto knihu trvale ve své knihovně, kde ji najdete vždy, když se setkáte s novými situacemi, nebo ve chvílích, kdy narazíte na výraz z oblasti testování, jehož význam Vám doposud unikal.

Rok vydání: 2016
Vydavatelství: Grada
ISBN: 978-80-247-5594-6
Počet stran: 232
WWW: http://www.grada.cz/efektivni-testovani-softwaru_8726/kniha/katalog/


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.5/2

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)