Zpět na seznam článků     Číst komentáře (14)     Verze pro tisk

Libimseti.cz - prohlížeč fotografií

Autor: .cCuMiNn.   
14.6.2013

Prohlížíte si rádi fotky na serveru Libimseti.cz, ale vyhovovalo by vám více, pokud byste je měli setříděné hezky chronologicky od nejstarších po nejnovější? V tom případě pro vás mám univerzální prohlížeč fotografií, který právě touto vlastností disponuje. Jeho velikou nevýhodou ovšem je, že nedokáže odfiltrovat fotografie z neveřejných a zamčených fotoalb...


Samotný prohlížeč je přitom velice jednoduchý. Server Libimseti.cz poskytuje na adrese http://ajaxapi.libimseti.cz/profile/photo-info API, které na základě ID fotografie, jež mu předáme prostřednictvím parametru photoId, vrátí informace o dané fotografii v JSON podobě.


Příklad odpovědi na dotaz:
http://ajaxapi.libimseti.cz/profile/photo-info?callback=%28&photoId=99816168
vypadá po dekódování nějak takto:Vidíme, že z odpovědi se můžeme dočíst například URL, na kterém je uložen náhled fotografie, URL s originální fotografí, ID uživatele, ID fotoalba, a další zajímavé věci.

No, a když už server Libimseti.cz toto API poskytuje, není nic jednoduššího, než na něj navázat svůj jednoduchý prohlížeč fotografií, viz. následující kód:

 1. <?php
 2. $id = (int)$_GET["id"];
 3.        
 4. for ($i=0; $i<100; $i++) {
 5.   $source = file_get_contents("http://ajaxapi.libimseti.cz/profile/photo-info?callback=(&photoId=".($id+$i));
 6.   $source = (str_replace(')', '',(str_replace('(', '', $source))));
 7.   $obj = json_decode($source, true);
 8.   $url_orig  = $obj['data']['photoUrlOrig'];
 9.   $url_thumb = $obj['data']['photoUrlThumb'];
 10.   if ($url_thumb) {
 11.     echo '<a href="'.$url_orig.'">';
 12.       echo '<img src="'.$url_thumb.'">';
 13.     echo '</a> ';
 14.   }
 15. }
 16. echo '<hr>';
 17. echo '<a href="?id='.($id-100).'">predchozi</a> | ';
 18. echo '<a href="?id='.($id+100).'">dalsi</a>';
 19. ?>
 20.  


S tímto naším prohlížečem je možné například denně shlédnout nově uploadované fotografie. Pokud by někdo chtěl mít možnost filtrovat fotografie pouze od určitého uživatele, nebo jen z konkrétního fotoalba, musel by nejprve sekvenčně stáhnout a uložit do své databáze informace o všech fotografiích. Pak by již podobnému rozšíření nic nebránilo.

Prohlížeč, který jsme si představili, má bohužel jednu velikou nevýhodu. Nedokáže rozpoznat, zda se jedná o fotografie z veřejného, neveřejného nebo ze zamčeného fotoalba, a nedokáže proto zamezit zobrazení fotografií, které měly zůstat skryty. Možná by ale nebylo špatné, kdyby podobné filtrování zavedli již přímo na serveru Libimseti.cz... co myslíte...?Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.63/19

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)