Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (3)     Verze pro tisk

MegaNet: další projekt Kima Dotcoma

18.2.2015

Kim Dotcom chce spustit MegaNet, šifrovanou, decentralizovanou síť založenou na bitcoinových blockchainech místo IP adres.


Kim se chce pustit do dalšího projektu. Tentokrát by mělo jít o šifrovanou, decentralizovanou obdobu internetu, která bude místo IP adres využívat blockchainy jako při bitcoinových transakcích. V jeho představě bude provoz MegaNetu spočívat především na mobilních zařízeních. Sám říká: Blockchainy budou hrát podstatnou roli a životnost baterie smartphonů nebude problém, vzhledem k tomu, že síť poběží na miliónech z nich. Podle Kima bychom byli všichni překvapeni, jaké přenosové a úložné kapacity mobily mají i v neaktivním stavu. Právě toho chce využít: MegaNet kapacitu nečinných telefonů promění v novou síť.

MegaNet nebude založen na IP adresách. Už žádné DDoS útoky, ani hacking. Žádná cenzura. Už žádné špehování. Všechny mobily se stanou šifrovanou sítí, čteme v dalším Kimově příspěvku. Kim chce takto vytvořit prostor neovládaný vládami, nepřístupný cenzuře a nezničitelný ze strany mocichtivých.

I když má projekt momentálně pouze podobu několika Kimových tweetů, není nereálný. Již v minulosti Kim dokázal realizovat myšlenky přinejmenším stejně odvážné. A navíc obdobné projekty již existují. Patří k nim decentralizované internetové platformy, jako jsou MaidSafe, Project Maelstrom, ZeroNet aj. Na druhou stranu ani velkohubým vytahováním Kim zrovna nešetří, na což mnozí nezapomínají...

Zdroje: Cointelegraph.com, The Hacker News, Gizmodo

Zdroj: http://thehackernews.com/2015/02/meganet-decentralized-inter…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 3/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)