Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (1)     Verze pro tisk

Facebook bylo možné hacknout SMSkou, odhalil hacker

Autor: Batou   
29.6.2013

Hacker s přezdívkou fin1te odhalil, že FB se dal jednoduše hacknout pomocí SMS a to do jedné minuty.


Tentokrát to šlo bez škodlivého kódu, nebo dokonce interakce uživatele. fin1te, původem ze Spojeného království, představil v postu na svém blogu způsob jak kompromitovat jakýkoliv FB účet pod jednu minutu pomocí SMS.

Hackerovi se podařilo exploitovat možnost poskytovanou Facebookem - propojení telefonního čísla s uživatelským účtem. To mu umožnilo získávat aktualizace pomocí SMS a přihlášení na účet pomocí čísla, místo e-mailu. Konkrétněji našel bug v souboru /ajax/settings/mobile/confirm_phone.php, který přijímá různé parametry. Mezi ně patří parametr code (ověřovací kód zaslaný na telefon), a profile_id (což je identifikátor účtu, propojený s telefonním číslem). Tento skript pracuje na pozadí v okamžiku, kdy uživatel potvrdí svoje telefonní číslo a potvrzovací kód, zaslaný na mobil. Přestože je parametr profile_id propojen s uživatelským účtem, jeho modifikace nevyvolá žádnou chybu.

Odezva Facebooku byla velmi rychlá, ihned po ohlášení chyby hackerem zjednali nápravu. Sám fin1te obdržel 20 000 dolarů v rámci programu BugBounty. Podrobnější popis, včetně názorných obrázků, najdete ve zdroji aktuality či na zmíněném blogu.

Zdroj: http://securityaffairs.co/wordpress/15651/digital-id/faceboo…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)