Zpět na seznam článků     Zpět na článek

Komentáře ke článku

 
 
 BBCode
F.H. Richard KRONDIRK | 109.230.45.207/100.100.100.*8.10.2012 15:02
Vychází VOYNICHUV RUKOPIS / Nejzáhadnější kniha světa - české vydání vyjde v listopadu ve vyd. CAD PRESS
První kompletní faksimilní vydání nejtajemnější knihy světa, Voynichova rukopisu, jenž mnozí odborníci považují za „Svatý grál historické kryptografie“ (a který inspiroval i Dana Browna k jeho bestselleru Ztracený symbol), doplněné obsáhlou úvodní studií renomované badatelky a záhadoložky Jitky Lenkové.
Tajemný rukopis, nad nímž si lámou hlavu filologové, kryptografologové i amatérští luštitelé celého světa už přinejmenším 100 let (od r. 1912, kdy jej nalezl americký sběratel Wilifrid M. Voynich v jezuitském klášteře v italském Frascati). Zatím neúspěšně. Nikdo nebyl dosud schopen jednoznačně dešifrovat jedinou stránku, vysvětlit jediné vyobrazení ... přestože se o odhalení jeho tajemství pokoušejí nejhloubavější mozky planety. ... O jeho původu a účelu existuje více teorií, než kolik má stran. Někteří badatelé jej považují za magický grimoár, středověkou čarodějnickou knihu, jiní za babylonský okultní spis, alchymicko-astrologickou příručku či zašifrované poselství mudrců Atlantidy nebo Plejáďanů, další věří, že jde o legendární Necronomicon Abdula al-Hazreda, denník Leonarda da Vinci anebo dílo Rogera Bacona ... Hlavní teorie a hypotézy, společně se souhrnem známé historie rukopisu a jeho zkoumání od 15. století, předkládá právě tato kniha, jež zároveň obsahuje i první publikovanou verzi kompletního faksimile Voynichova rukopisu.

Ackoliv VOYNICHUV RUKOPIS predstavuje celosvetovy fenomen a vsichni, kdo se zajimaji o oblast tajemna, zahad, mystiky ci kryptografie - jakoz i znacna cast ostatnich ctenaru - o nem prinejmensim jiz slyseli, cetli anebo videli nejaky tv-dokument, lze predpokladat, ze urcita cast komercnich "knihkupcu" o nem nema zdani a nesleduje ani knizni aktuality. Uvital bych, pokud byste nam mohli pomoci pri zviditelneni teto publikace a zverejnit aspon strucnou informaci na Vasich strankach, resp. sdilet anotaci na FB atd.

detail / ukazky: [link]
objednavka: [link] / objednavky evidujeme jiz nyni
=====================================
Homepage vydavatelstvi: [link]
Internetove knihkupectvi: [link]
podrobnosti o nasich NOVINKACH najdete vzdy na strance [link]
Harvie | E-mail | Website | ICQ 2837829789.4.2007 10:53
lol Jaký haxor skilly potřebuju na neviditelný inkousty?

----------
Harvie's blog: [link] g33k-shop: [link] fs: [link]
Registered GNU/LINUX user #468114 [link]
ask@t | E-mail | ICQ 200-358-1683.4.2007 20:39
Dobra kniha to je, ale je skoda ze se prakticky nevenuje novym metodam sifrovani a tak se jedna pouze o takovy historicky prehled metod sifrovani<ale alespon jsem zjistil jak lustit monoalfabetickou substituci>

Stránky: 1