toxit.woxit | 82.145.208.238/78.80.26.* | 24.9.2012 20:30 |
| Zdravím.
Ano, pokud je SIM karta chráněna kódem (PIN1) a paměť telefonu už ne (kódem telefonu), je to docela problém .
ale kdyz ma clovek jeste PIN na telefon tak se tam stejne nikdo nedostane.
Co se týká zjištění bezpečnostního kódu telefonu, tak se následující řádky týkají Symbianu, kde to mám několikrát vyzkoušené, údajně to ale jde na všech BB5 telefonech úplně stejným postupem, i na Androidech postupem obdobným:
Řekněme, že třeba na ulici najdu symbianový telefon, který je zabezpečený bezpečnostním kódem telefonu, PINem na SIM, a paměťová karta je zaheslovaná. Dostat se do symbianového telefonu, který je zabezpečený kódem, je dost jednoduché, když člověk ví jak na to. Dají se k tomu použít poměrně známé programy Just Another Flash nebo Phoenix Services Software v kombinaci s méně známými Nokia Unlocker či Mbro Nokia Tools, nebo v krajním případě ještě s použitím rezistoru mezi GND a - kontaktem akumátoru ( tím lze spustit telefon v Local/Test mode. Hodnota toho rezistoru je pro každý model telefonu jiná, všechny jsou ale v rozsahu 5-10 kOhm. Mám uživatelsky ověřené hodnoty pro cca 30 modelů) . Něco málo je o tom například tady: [link] . Pak už se dostanu i k SMS, a na jejich základě bych snad měl od operátora ten PUK1 dostat. Podle několika mých zkušeností operátoři nejčastěji chtějí znát pár čísel ze kterých/na která bylo voláno/SMSkováno.
Ovšem úplně nejjednodušší cesta jak se dostat k těm SMS je, pokud byl majitel trouba, a měl úložiště zpráv nastavené na paměťovou kartu (a takových je podle mých zkušeností většina - riskují tím vážné sw potíže a navíc je tu právě tohle bezpečnostní riziko). Pak stačí kartu dát do čtečky v PC, nebo do jiného symbianového telefonu, a SMS (i maily, pokud majitel používal vestavěného klienta) si přečíst přímo ze souborů. Je to velmi jednoduché i pokud si majitel kartu zahesloval, heslo lze totiž snadno zjistit. Ale pokud je karta zašifrovaná (umožňují to symbianové E-series telefony), tak se k datům na ní podle mě není možné dostat. Aspoň mně se to nikdy nepovedlo, a to jsem se snažil opravdu hodně.
.ale v případě předplacených karet nemá ani on sám k dispozici, žádné jiné údaje, podle kterých by volajícího mohl jako právoplatného majitele SIM karty identifikovat.
Kdepak, někdy v květnu-červnu jsem znovuobjevil jednu svojí dlouho založenou předplacenoou SIM kartu (buď O2 nebo T-Mobile). Byla téměř nepoužívaná a já si u ní bůhvíproč zapomněl zrušit ochranu PINem .Samozřejmě už jsem si ho nepamatoval, a papíry k ní byly kdovíkde, takže jsem si jí zablokoval špatným zadáváním. Zavolal jsem na linku operátora, slečna po mně chtěla samozřejmě vědět nějakou tu odchozí a příchozí komunikaci, a já si po delší době vzpomněl jen na jedno celé, a jedno neúplné číslo se kterými jsem si určitě volal. To jí nakonec stačilo, když jsem jí řekl, že SMS jsem na to číslo dostával maximálně tak z jejich automatu, a jinak vím už jen to, že tam určitě byl někdy aktivovaný internet. Na základě takového ověření jsem PUK1 dostal. Takže to platí i pro předplacenky, pokud se od té doby něco nezměnilo.
Po zadání 10 špatných pokusů PUK1 se SIM karta zablokuje
No, to že po 10 jsem si až doteď myslel taky. Ale u O2 se podle jejich FAQ zablokuje už po 8 špatných pokusech: [link] |
|