Zpět na seznam článků     Zpět na článek

Komentáře ke článku

 
 
 BBCode
skiffcz | E-mail27.1.2007 15:24
2dex: Mě se zdá, že se ale přesně o tom mluví. Ten celý článek je totiž o lidech, kteří nás pořád nepřestanou udivovat. O tom, jak je konzumní lenost utopila natolik, že prostě spolknou každé předkompilované řešení na jakýkoliv problém, hlavně aby se nenadřeli ... to že barevná hloubka je přes "zpravodajství" dost brutálně redukovaná, případně převedená do úplně jiného spektra je detail. Lidi nejsou hloupí, prostě jsou jen nebetyčně líní a línou ovcí se manipuluje snad ještě lépe než pitomou. Přitom je do očí bijící, že největší máslo na hlavě mají výrobci, kteří podle skloňovacího vzoru "co oči nevidí, to se na výrobě ušetří" vyrábějí zmetky (a velmi dobře o tom ví samozřejmě) a přesto se naparují nálpkami jako "high security uber lock nové generace" a měli by být biti v prvé řadě oni. Zločin je vydělávat na bezbečnostním zařízení, které je na nic, ne ho obcházet. Ale oni samozřejmě mají na kontě víc peněz, politiků i televizních společností než my. Ale to je tak se vším ne? Oni se budou dál vztekat, že jim krademe know how a navíc ho bezostyšně nabízíme dál komukoliv kdo o něj stojí (a zadarmo, to je to co je strašně ničí) a my budeme mít dál radost z toho, že jsme na ně vyzráli a dostali jsme je, i přes tu obrovskou propast v prostředcích. (a ať se přihlásí jediný návštěvník tohoto portálu a vyvrátí mi to :). No, a ovce ... nás dál nepřestanou udivovat svou leností.
dex | 195.113.79.10/10.0.10.*25.1.2007 21:20
Problém je obrácený. Lidi pořád software a věci kolem počítačů považují za něco nehmotného, bezpodstatného, co je stejně zadarmo jako třeba vzduch či voda a na lusknutí prstů (stisknutí buttonu Download nebo s automatickým updatem) k dispozici, zatímco auto nebo dveře k bytu, to je ta drahá, potažmo i lesklá věc, která je skoro posvátná. Takže v důsledku toho je všem ukradené, když si parta bláznů vykládá o tom, jakou která softwarová firma udělala chybu, potažmo jak neopatrný uživatel nechal otevřené dveře do svého systému (nějaké abstraktní filozofování se jich zdánlivě konkrétně osobně nedotýká, protože oni sami mají software a hudbu zadarmo jako warez nebo cracky), ale začnou se cítit ohroženě, když si parta bláznů začne vykládat, že do škodovky se dá dostat pomocí zahnutého drátku (asi proto, že se jich to dotýká mnohem konkrétněji, nehledě na to, že kožené čalounění ani titanové disky, ba ani blbou rezervu či lékárničku jako warez zadarmo ze vzduchu nedostanou).
Takže nejde o to, že zabezpečení počítače a auta je něco jiného. Jde o to, že lidé si to NA SEBE jinak vztahují.
.cCuMiNn. | E-mail | Website | PGP24.1.2007 14:55
tex: Jedna věc je výměna zámků, kterou by sis opravdu musel zaplatit. Druhá věc je ale ta, že když o této "díře" víš, můžeš se zařídit i jinak, třeba jak to radili na Nově - zaslepit všechny otvory pro klíč a používat pouze dálkové ovládání. Navíc lidé mohou vyvýjet nátlak již při koupi vozu stylem: "Nechci auto s takovými zámky, protože je lehce napadnutelný. Chci jiné, bezpečnější zámky!" Automobilky by prostě museli reagovat jejich výměnou v nových autech, takže by sis to pak nemusel platit dodatečně a to tu přeci běží - o větší bezpečnost, která bez informovanosti lidí, prostě nebude. A proč by taky měla být, když to nikomu nevadí?

----------
Teprve když vstáváte s hackingem a uléháte s myšlenkou na něj, máte šanci být hackerem.
tex | 213.29.16.*24.1.2007 14:37
no přeci jen zabezpečení auta a pc je trošku něco jiného, u pc se chyba objeví a lze si na netu stáhnout zdarma opravu... kdežto u aut těžko budete chtít po výrobci zdarma výměnu zámků... s tím že existuje uni-klíč... jsou to jiné komodity a to srovnání mi přijde přitažené za vlasy... něco jiného je vadný program a něco jiného když si někdo nechá udělat stejný klíč k vašemu bytu...
NO-DEAD | E-mail | ICQ 32372510022.1.2007 14:50
Chtěl bych se zeptat, kdy vyjde další díl Lockpickingu??
Redwizara | E-mail | PGP | ICQ 29484361519.1.2007 22:51
Fajn uvaha... a pravdiva ;-)

----------
Život by byl mnohem jednodušší, kdybychom k němu měli zdrojový kód.
Pr00y4m | E-mail | Website16.1.2007 22:54
souhlas. :) Mozna by panove a damy z novy & spol. meli sve reportaze posilat do nevahej a toc. Jiste by vyhrali finale :)

----------
Pravá láska je, když si zapamatuješ její IP, abys obešel zpoždění DNS :)
Gismo | 84.244.91.*16.1.2007 21:04
Hodně dobrá úvaha. Nedávno sem se na todle téma bavil s otcem. Taky to neuměl pochopit. Prostě co je "špatné" od toho ruce pryč. Přitom kdo bere Lockpicking jako sport a ne jako způsob obživy, ví o čem je řeč.
Tecquilla | 80.87.185.*16.1.2007 19:57
Ktery monopol v IT ma stejny pristup (ututlat chybu, zaplatu vydavat az sam)?

Je to jen nastroj, je to pripad az absurdni. Ale vite, Nova je ubohy televizni kanal, takze me to neprekvapuje. V jejich zpravach se pravdy nedohrabete a ruzne nepresnosti jsou na dennim poradku.
Bystroušák | E-mail | ICQ 289-836-10116.1.2007 16:08
moc hezky napsaný, ale proti tomu asi nikdo z nás nic nezmůže..

----------
"Nic není ztraceno, až na naději."
- KNIHA MRTVÉHO MUŽE

Stránky: 1 2