Zpět na seznam článků     Číst komentáře (21)     Verze pro tisk

MafiaBoy

Autor: |/V/=|/V|7`/   
21.5.2007

MafiaBoy a jeho DoS útoky na Amazon, Yahoo či eBay...


V roce 2000 se postaral o rozruch hacker MafiaBoy, jehož pravé jméno nebylo zveřejněno kvůli jeho nízkému věku. Tehdy se postaral o napadení webových serverů jako například Yahoo, eBay či Amazon, získal přístup k 75 počítačům ve 52 sítích a spouštěl na nich DoS útoky. Byl zatčen ještě téhož roku.

MafiaBoy byl opět uvězněn za porušení podmínek kauce
Důvodem k opětovnému zatčení bylo, že chlapec chodil za školu, což bylo v rozporu s jednou z podmínek kauce, díky níž byl do uzavření případu propuštěn.

Žaloba ho viní z 56 porušení zákonů.
Mafiaboy byl organizátorem a iniciátorem útoku, který loni v únoru zcela ohromil největší webové servery (Yahoo, Amazon, eBay).

--> To vše se psalo v novinách, tyto informace byli podávány světu, jak to ale skutečně bylo?

8. června
Kdesi v Oregonu spadl server, který sloužil tamní škole a okolí k připojení do internetu. Jelikož na serveru běželi i komerční aplikace, do případu se vložila FBI.

Prosinec
Vyšetřování již bylo rozběhlé a orkuh podezřelých se podařilo snížit na jednu ulici v Montrealu.

7. února
První útok přišel v pondělí ráno. Provozovatele serveru Yahoo!, který je jedním z největších informačních a komerčních portálů na celém Internetu, akce hackerů zcela překvapila. Záplava dat zahltila jeden z hlavních směrovačů. Packety přitékaly rychlostí přesahující 1 GB/s.

Při pozdějším ohledání bylo zjištěno, že útok byl směrovaný i z počítačů jejich vlastních poskytovatelů a dokonce i z jednoho počítače přímo z jejich sítě.
Odborníci tvrdili, že útok musel uskutečnit velmi zkušený hacker, nebo dokonce celá skupina...

8. května
Útokům čelí servery Buy.com, eBay.com a Amazon.com!

Toho večera šel Bill Swallow, agent FBI na IRC, aby získal nějaké informace ( byl to obvyklý postup ).
V místnosti byl také chlapec s přezdívkou MafiaBoy. Lamer, který se uměl jen vychloubat a buzerovat ostatní. Každý si myslel, že není ničeho schopen...

MafiaBoy se opět chlubil. Dnes dokonce tvrdil, že masivní útoky provedl on. Nikdo ho nebral vážně. MafiaBoy se nenechal vyprovokovat a položil otázku: "Koho mám hacknout příště"? Všichni ho ignorovali, ale pak někdo z legrace navrhl servery E-Trade a CNN.

Již po několika minutách se začal spomalovat server CNN + 1000 webových stránek, který CNN po světě provozuje. Ráno spadl server E-Trade...

FBI se podařilo určit, že útok je veden z několika škol ve čtyřech různých státech.

Internet se v tu dobu pomalu hroutil. Média dokonce tvrdila, že hrozí zhroucení celé ekonomiky!
FBI potřebovala najít hackera, který si říká MafiaBoy -> a potřebovali ho najít zatraceně rychle!!

Nalézt hledaného hackera není jednoduché, navíc každý lamer tvrdil, že je MafiaBoy.

12. února
Společnost Dell oznámila, že někdo útočí na jejich servery. MafiaBoy se opět objevil na IRC a přiznal se k tomuto útoku, i k těm předchozím.
Když se ho ptali, jaké používá packety, odpověděl: "Je to lepší než spoofing, říkám tomu Spoofing++ Je to takovej mix, novej typ.
Ve skutečnosti ani nevěděl, jak program, který používá pracuje =)

Možná se ptáte, proč sledování trvalo tak dlouho, jenomže nebyl téměř žádný důkaz, jediné co měli, bylo přiznání "script kiddie", ale agenti nemohli uvěřit, že za útokem stojí pouze on...

Později bylo určeno, jaký program k útokům používal. Jednalo se o Stacheldraht, což v němčině znamená ostnatý drát. Program měl údajně napsat zkušený německý hacker, který se ukazoval pod přezdívkou Randomizer.
Toto je varování, které bylo přiloženo k programu:

"POZOR! Použití tohoto programu ve veřejných sítích je NELEGÁLNÍ a oni vás NAJDOU a strčí do kriminálu. Autor není ani v nejmenším odpovědný za to, co provede. Pouštějte si to jen ve své lokální síti."

14. února 2001
Operace Claymore byla oficiálně zahájena. Šlo o to, dopadnout hackera, který si říká MafiaBoy a žije někde v okolí Montrealu.

Agent Gosselin, který na případu také pracoval, našel shodu v emailových adresách, které používal útočník. Jedna z nich se shodovala s důkazy, které byly nalezeny 8. června 2000 v Oregonu ( shozený školní server ).
Byl to převrat ve vyšetřování, nyní se vědělo, ve kterém domě MafiaBoy bydlí.
Když bylo zařizováno odposlouchávání, tak měl prezident Bill Clinton setkání s nejdůležitějšími bezpečnostními experty v zemi. Schůzka proběhla v Bílém domě.
"Poslední vlna útoků představuje vážnou hrozbu pro náš způsob života", řekl tehdy prezident.

Podle finančních odborníků způsobil MafiaBoy škody přesahující 1,7 miliardy dolarů. A teď se začínalo ukazovat, že za útokem zřejmě stojí čtrnácti letý kluk.

25. února
FBI a Kanadská královská jízdní policie dostala konečně povolení k úplnému odposlechu.
V té době získala FBI informátora, který dokázal říct, kdy MafiaBoy sedí u počítače. Úřady do dnes jeho identitu tají.

FBI už bylo jasné, že za útoky stojí MafiaBoy, ale neměli pořádný důkaz, který by obstál. Proto začali odchytávat MafiaBoyovi packety.
Při sledování MafiaBoy omylem odstartoval útok na 127.0.0.1 > Bylo jasné, že za útoky stojí 14ti letý lamer, už jen stačilo dojít si pro něj...

15. dubna
MafiaBoy byl konečně zadržen. K útokům se přiznal a tvrdil, že šlo jen o testy, chtěl vytvořit nový "dokonalý" firewall.

MafiaBoy strávil víc jak půl roku v domácím vězení.

12. září
Soudce poslal mladistvého hackera na 8 měsíců do výchovného ústavu pro mladistvé. Navíc mu bylo zakázáno opatřovat si software nelegální cestou a komunikovat s hackery.

Od toho dne přestal být MafiaBoy pro obyvatele internetového světa záhadou. Mnoho lidí tvrdí, že byl pouhý amatér, jeho útoky však hovoří za vše.

Po internetu koluje mnoho konspiracnich teorii, ale ty pro nás v tuto chvíli nejsou důležité.

Toď vše, to byl příběh MafiaBoye, nejznámějšího mladistvého hackera od dob Kevina Mitnicka. =)

http://img409.imageshack.us/img409/5151/mafiaboyxh1.jpg

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/1

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)