Zpět na seznam článků     Číst komentáře (16)     Verze pro tisk

Trhliny statistik Webalizer na IC.cz

Autor: OGGY   
20.7.2006

Nedávno jsem si uvědomil nebezpečnost statistik Webalizer na webech provozovaných freehostingem IC.cz, můžete z nich vyčíst mimo jiné i IP adresy a HTTP požadavky i s GET parametry.


Už to bude víc než rok, co používám služeb freehostingu ic.cz, teprve nedávno jsem si ale uvědomil nebezpečnost statistik WebAlizer, které ICčko "nutí" všem hostovaným webům.

Statistiky si můžete přečíst ve složce /stats/ tedy například http://mujweb.ic.cz/stats/ (tam toho zrovna moc neni). Nejzajímavější částí je jistě access log, ve kterém si můžete přečíst IP adresy, data, HTTP požadavky (i s parametry GET) a identifikaci klienta (prohlížeč, indexovací bot, RSS čtečka). Ve složce webalizer jsou statistiky za poslední rok podle měsíců, nejzajímavější jsou tam asi nejčastější IP adresy.

Tyto statistiky lze využít např. k monitorování návštěvnosti webu, ale také k nalezení případné skryté admin sekce, nebo se lze díky ukládání parametrů GET dostat k dalším zajímavým informacím, hodit se můžou i IP adresy.

Nejhorší na tom všem je, že složka stats i s veškerým obsahem nelze na webech hostovaných ICčkem smazat (vlastní je root) a nelze je ani zaheslovat pomocí .htaccessu, protože ho IC nepodporuje

Stránky webalizeru jsou tady.

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)