Zpět na seznam článků     Číst komentáře (19)     Verze pro tisk

Administrátorská práva za 5 minut

Autor: Emkei   
16.5.2005

Jak získat administrátorská práva za pomoci registru během 5 minut.


Stejně jako v minulém článku nezískáme vyšší práva pomocí nějaké aplikace z Internetu, právě naopak. Vylepšením oproti předchozímu článku je skutečnost, že tentokrát nebudeme potřebovat žádný program, který by se již ve Windows nenacházel.Jako vždy začneme naši akci tvorbou záloh, a sice následujícího klíče v registru Windows:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AudioSrv
K zálohování můžete použít program 'reg.exe' (ve složce 'system32'), který dovoluje extrahovat klíče z registru, i když k nim máme přímý přístup zakázán.

Záloha:
reg export HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AudioSrv
C:\Backup.reg

Pokud máte plný přístup k registru, můžete následující odstavec přeskočit.

Jak povolit přístup k registru a jeho modifikaci (to, že máte povolen přístup k registru, neznamená, že můžete modifikovat jeho položky!). Obě tyto omezení řeší následující příklad:
Zkopírujte si editor registru (regedit.exe) ze složky 'WINDOWS', přejmenujte ho na "logon.scr" (změna přípony nemá v tomto případě vliv na funkčnost programu) a vložte jej do složky 'system32'. Tím dojde k přepsání původního souboru, který si samozřejmě předem zálohujte. Odhlaste se a počkejte, dokud se namísto spořiče obrazovky nespustí editor registru.

Přesuňte se v registrech do klíče
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AudioSrv
a změňte v něm hodnotu ImagePath na
net localgroup administrators <název účtu> /add

Ukončete editor registru a restartujte počítač. Po nalogování byste měli mít přidělena administrátorská práva.
Nezapomeňte spustit soubor 'Backup.reg' na disku C:\, čímž vrátíte registry do původního stavu a v případě povolování přístupu k registru obnovit soubor 'logon.scr' ze zálohy.

A jak jsme vlastě vyšší privilegia získali? Nahradili jsme systémovou službu AudioSrv (Zvuk systému Windows) programem net.exe, kterému jsme jako parametry zadali přidání vyšších privilegií našemu účtu. Nic víc, nic míň...

Napsáno ve spolupráci s Tw7Ug

Emkei


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 3/2

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)