Zpět na seznam článků     Číst komentáře (5)     Verze pro tisk

Hakin9 - 5/2006

Autor: .cCuMiNn.   
31.8.2006

Poodhalíme spolu obsah pátého čísla časopisu Hakin9 v roce 2006.


Po dvou dlouhých letních měsících vyšlo opět nové číslo časopisu Hakin9. Tentokrát již páté číslo v roce 2006 nám na svých stránkách přináší jako obvykle spousty zajímavých informací z oblasti hackingu a počítačové bezpečnosti.

obálka časopisu
Tématem čísla se stal článek „Rootkity na platformě Windows“, který si pro sebe v časopise vyhradil místo na celých 13-ti stránkách. Autor článku v něm podrobně popisuje možnosti, které má k dispozici tvůrce rootkitů na platformě Windows. Zaměřuje se postupně na rootkity běžící v uživatelském prostředí a následně na rootkity jádra. I když je článek určen spíše zkušenějším čtenářům, nalezne v něm mnoho zajímavých informací každý.Článek „Šifrování e-mailů a dat“ nás zavede do světa šifer, kde nám na praktických příkladech ukáže tvorbu a použití šifrovacích klíčů k bezpečnému přenosu elektronické pošty a k šifrování souborů. Několik následujících stránek časopisu se věnuje tématu, jak si připravit skrytý komunikační kanál http po němž následně můžeme posílat a přijímat informace pomocí cookies. Pod lupou se podíváte na použití Simple Event Correlator (SEC) k monitorování a korelování události z bezpečnostních logů a ve článku „Slabé stránky antivirových programů“ nás autor seznámí se slabými místy antivirových programů, které je možné využít k úspěšnému útoku na systém. V sekci programování nás tentokrát čeká trocha zpětného inženýrství, na základě jehož užití si napíšeme aplikaci na analýzu malware a na konci čísla se tradičně dočkáme fejetonu, který se tentokrát zaměřuje na nejslabší článek bezpečnostních opatření, kterým je samozřejmě kombinace člověka, neznalosti a e-mailu.

Časopis je jako vždy doplněn o CD obsahující live distribuci Linuxu založeného na Auroxu, který je doplněn o spousty zajímavých a užitečných nástrojů, e-booků a tutoriálů.

Závěrem bych redakci časopisu pochválil za skvělý výběr článků a složení tohoto čísla vůbec. Zajímavé informace vás budou provázet od první stránky, až po samý konec časopisu. Celkový dojem bohužel kazí množství gramatických chyb a nepřesné překlady některých pasáží. Mrzí mě, že není žádnou výjimkou setkat se v jedné krátké větě se sedmi gramatickými chybami. Do časopisu se také zřejmě nedopatřením dostal stejný článek o Metasploit Frameworku, který byl uveřejněn již v předchozím čísle časopisu Hackin9 a zbytečně tak zabral celou jednu stránku. Informační hodnota časopisu naštěstí mnohonásobně převyšuje nad nedostatky, o kterých jsem se v tomto odstavci zmínil a proto se dá časopisu sem tam se vyskytující chyba odpustit.

.cCuMiNn.

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)