Zpět na seznam článků     Číst komentáře (17)     Verze pro tisk

K hacku SOOM.cz

Autor: .cCuMiNn.   
14.9.2012

V neděli 9.9.2012 v pozdních nočních hodinách se několika útočníkům podařilo získat roota na jednom za serverů Xhostingu, který hostoval stránky soom.cz.


Útočníci využili získaných práv ke kompletnímu smazání webu a databáze ze serveru a k vystavení deface stránky.

Omlouváme se tímto návštěvníkům za nedostupnost našich stránek v posledních dnech, během kterých Xhosting usilovně pracoval na nápravě, a během kterýr díky pravidelným zálohám úspěšně vrátil vše do původního stavu.V rámci zvyšování bezpečnosti jsme nakonec webové stránky přesunuli na vlastní VPS, kde je budeme mít více pod kontrolou. Tento přesun s sebou mimo jiné přinesl možnost využívat šifrované spojení na defaultním portu 443. Nově tedy již pro https přístup neuvádějte port 1010, jak tomu bylo doposud.

Upozornění

Hesla uživatelů jsou v naší databázi uložena v několikanásobně zahashované podobě a díky tomu jsou poměrně silně chráněna před prolomením. Přesto raději doporučeme všem našim registrovaným návštěvníkům, aby provedli změnu svého hesla zde, i u všech ostatních služeb, kde stejné heslo používají.

Uživatelům s přidělenými redaktorskými právy jsme jejich heslo zneplatnili automaticky. Pro získání náhradního hesla máte dočasně povolenu možnost využít stránky pro vygenerování hesla v případě jeho zapomenutí.


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.5/10

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)