Zpět na seznam článků     Číst komentáře (31)     Verze pro tisk

FB Like Button: přidáváme lajky

Autor: .cCuMiNn.   
4.9.2012

Po té, co Facebook provedl patřičná opatření, aby zabránil automatickému přidávání lajků u like buttonů, dostávám každým dnem několik e-mailů, v nichž mě žádáte o pomoc, jak uvedený postup opět zprovoznit. Pojďme se tedy podívat, zda existuje nějaké funkční řešení…


I když musím potvrdit, že postup uvedený ve článku Facebook Like Button HACKED! je v současné době skutečně nefunkční, stále zde existuje možnost, jak si kdokoliv může nějaké ty lajky připsat. Pojďme se podívat, jakým způsobem se vlastně lajky počítají.


Kdy se připočte lajk

Není snad třeba uvádět, že se nový lajk přičte ve chvíli, kdy uživatel klikne na like button. Chce-li ovšem uživatel kliknout na toto tlačítko podruhé, nedojde již k započtení nového lajku, protože tlačítko funguje v inverzním režimu, tedy v režimu „už se mi to nelíbí“ a po kliknutí se lajk naopak odečte.

Kromě kliknutí na like button se ovšem lajk přičte také ve chvíli, kdy zadáme URL stránky, k níž se like button vztahuje, přímo na svou facebookovou zeď. Zde můžeme odkazy vkládat v přiměřené míře opakovaně a každý nově vložený odkaz nám tak připočte nový lajk. Na tomto principu pracoval i dříve zveřejněný článek, který vkládal příspěvky na zeď plně automatickou cestou.

I když budu předpokládat, že si uživatel nebude při připisování lajků zasí*at svou oficiální zeď, ale že místo toho použije raději nějaký jiný pracovní profil, stále je házení odkazů na zeď přeci jen trochu drastické. Zajímavé je tedy zjištění, že lajky se připočítávají i při vložení odkazu do zprávy zaslané jinému uživateli, nebo dokonce sobě samému. Po přičtení požadovaného počtu hlasu dokonce nic nebrání ani v tom, abychom po sobě celou konverzaci smazali. Lajky totiž zůstanou i nadále započteny.


Automatizujeme

Jeden ze způsobů připsání potřebného množství lajků tedy může fungovat tak, že si uživatel sám sobě odešle zprávu a následně bude na tuto zprávu opakovaně odpovídat zasláním patřičného odkazu. Protože jde o stále se opakující činnost, nebude ji zřejmě provádět manuálně, ale vypomůže si raději jakýmkoliv z množství dostupných automatických clickerů nebo makro makerů. Pro demonstraci jsem připravil jednoduchý jednoúčelový skript ve VBSkriptu, který tuto automatickou činnost také bez problémů zvládne.

Kód AddLikeru
  1. msg = MsgBox("Ve schránce byste v tuto chvíli měli mít nakopírován odkaz, jemuž chcete přidat liky."+vbCr+vbCr+"Po kliknutí na tlačítko je nutné během pár vteřin kliknout do pole pro odpověď." + vbCr + vbCr + "Během práce skriptu není možné na PC pracovat. Ukončení běhu skriptu je možné pouze přes Task manager (proces: wscript)." + vbCr + vbCr + vbCr, vbOKCancel + vbInformation, "AddLiker")
  2. If msg = vbOK Then
  3.   Set Wshshell = Wscript.Createobject("Wscript.Shell")
  4.   do while 1
  5.     Wscript.Sleep 2000
  6.     Wshshell.Sendkeys "^v "
  7.     Wscript.Sleep 12000
  8.     Wshshell.Sendkeys "{Enter}"
  9.   Loop
  10. End If

Ke stažení: AddLiker.vbs


Existují nějaká omezení?

Ano, pokud budete kdekoliv na Facebooku vkládat odkazy rychleji než přibližně 10 za minutu, může to facebook vyhodnotit jako pokus o spamování a může po vás chtít kromě opsání captchy například i ověření účtu pomocí telefonu, nebo vás bude po každém dalším vstupu nutit k novému přihlášení. Při dodržení limitu 10 zpráv za minutu jsem ovšem nenarazil na žádný problém a to ani při připsání několika set lajků. I když by se tedy mohlo zdát, že skript pracuje poměrně pomalu, myslím si, že 600 lajků za hodinu zanedbatelných rozhodně není. V případě vyšších požadavků je samozřejmě možné pracovat v oddělených instancích prohlížeče s více facebookovými účty zároveň a rychlost připisování tím násobit.Uznávám, že nejde o žádný super-hack postup, uvedené berte spíše jako jednu z možných variant.


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.76/34

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)