Zpět na seznam článků     Číst komentáře (26)     Verze pro tisk

Jak psát pro SOOM.cz za honorář

Autor: Emkei   
28.5.2011

Rádi píšete o odborných tématech ze světa počítačových technologií? Chcete, aby si Váš článek přečetlo tisíce lidí a ne pouze několik málo přátel? Chcete snadno sdílet svůj článek na sociálních sítích a linkovacích službách? Chcete být za svoji práci finančně odměněni? Pak je tato nabídka určena právě Vám.


SOOM.cz je portál zabývající se především počítačovou bezpečností, moderními technologiemi a obecně ICT. Od autorů se tedy očekává téma úzce související s uvedenou problematikou. Upřednostňujeme převážně jedinečné aktuální články, které nejsou minimálně na českém Internetu běžné a jsou tak pro čtenáře atraktivnější. Nebráníme se ovšem ani překladům zahraničních textů, bude-li dané téma dostatečně unikátní a bude-li mít překladatel souhlas autora originálního článku.

Popisuje-li článek zranitelnost nějakého konkrétního subjektu, nesmí být psán formou návodu a porušovat tak platnou legislativu ČR. Text ani titulek nesmějí splňovat znaky bulvárního psaní a jakkoliv mystifikovat čtenáře. Pokud si nejste zvoleným tématem jisti, neváhejte jej nejdříve konzultovat s některým ze zkušených redaktorů našeho týmu.

Redakce si vyhrazuje právo po konzultaci s autorem článek upravit či doplnit. Rozsah textu nemá zásadní vliv na výši honoráře, tu ovlivňuje především kvalita, měl by se ovšem pohybovat mezi 2 000 až 6 000 znaky. V případě delších článků zvažte rozdělení na více částí, případně seriálovou formu. Text čleňte do odstavců, přičemž dbejte na základní pravidla typografie a gramatiku. Snažte se psát s diakritikou.

Článek není možné publikovat zároveň na jiném serveru, výjimku tvoří osobní stránky či blogy autora. V případě překladu cizích textů je potřeba jasně uvést zdroj a jméno původního autora.

Za každý článek splňující výše uvedená kritéria obdrží jeho autor finanční honorář v rozmezí 100,- až 300,- Kč, a to na základě následujících kritérií:

  • originalita
  • kvalita
  • informační hodnota
  • rozsah

V případě výjimečně zdařilých prací může být dohodnut i honorář přesahující uvedenou částku.

Články mohou autoři zasílat na adresu redakce. Ta rozhodne, zda je článek vhodný k uveřejnění a navrhne autorovi výši honoráře. V případě, že text nebude splňovat požadavky kladené na jeho úroveň, může být autorovi nabídnuto jeho umístění do sekce User Texts (bez nároku na odměnu). Článek bude uveřejněn na titulní stránce serveru SOOM.cz až po odsouhlasení navrhnutého honoráře autorem článku.

V případě uveřejnění textu a vzniklém nároku na odměnu bude po autorovi článku vyžadováno poskytnutí osobních dat (jméno, příjmení, adresa a rodné číslo). Tato data jsou nutná k vystavení potvrzení pro finanční úřad, žádným jiným způsobem s nimi nebude nakládáno. Vyplacený honorář je zasílán v nezdaněné podobě a jeho přiznání tak zůstává na příjemci. Pokud celková roční výše honorářů nepřesáhne 7 000,- Kč, není nutné tento příjem zdaňovat. Jednotlivé honoráře jsou vypláceny vždy k 10. dni následujícího měsíce, a to poštovní poukázkou na adresu autora, případně převodem na bankovní účet.

Máte-li jakékoliv otázky, nejasnosti, náměty na článek či již hotový článek k publikaci, neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese info@soom.cz.


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.64/33

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)