Zpět na seznam článků     Číst komentáře (1)     Verze pro tisk

IT Underground 08 - závěrečná zpráva

Autor: .cCuMiNn.   
9.3.2008

Letošní konference IT Underground je za námi. Pokud jste se nemohli z jakéhokoliv důvodu zúčastnit, naleznete na tomto místě alespoň závěrečnou zprávu od pořádající společnosti.


Ve dnech 27. - 29.2.2008 se v pražském hotelu STEP uskutečnil již desátý ročník mezinárodní konference IT Underground 2008, která byla zaměřena na ochranu informačních systémů a jejich zabezpečení proti útokům hackerů.

Po celý první den probíhal workshop, u kterého si účastníci mohli podle svého zájmu vybrat ze dvou paralelně probíhajících sekcí. Po prvním dnu, nabitém praktickými informacemi, následovala dvoudenní konference.

Zahraniční odborníci, jako Raul Chiesa, Enno Rey nebo Joffrey Czarny, splnili očekávání a potvrdili vysoký standard odbornosti této konference. S největším ohlasem účastníků se setkala přednáška Skypera, působícího v nezávislé organizaci THC (www.thc.org), který je světově uznávaným odborníkem v oblasti zabezpečení GSM a byl pozván jako speciální host konference.

Jelikož byla většina přednášejících hostů ubytovaná v hotelu, další odborné diskuze po skončení programu probíhaly neformálním způsobem v hotelovém lobby.

Velkou přidanou hodnotou této akce byla možnost vyzkoušet si přednášené techniky ihned na místě na vlastních noteboocích, neb většina lekcí byla vedena systémem BYOL (Bring Your Own Laptop). Tento cílený záměr konference velmi pozitivně ocenila v závěrečném hodnocení i většina účastníků.

I přes poměrně velkou podporu našich mediálních partnerů v rámci České republiky, byla převážná většina téměř sedmdesáti účastníků ze zahraničí, a tak i po skončení odborných výkladů byla ve foyer slyšet převážně angličtina.

Tímto bych chtěl za pořádající společnost SW MEDIA poděkovat všem účastníkům, přednášejícím a také všem mediálním partnerům a velice se těším na další ročníky této velmi odborné a při tom velmi neformální konference.

Radek Březina

BusLab

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)