Zpět na seznam článků     Číst komentáře (16)     Verze pro tisk

Report ze SOOM session #3

Autor: .cCuMiNn.   
14.5.2007

SOOM sessna #3, která se tentokrát konala od 4.5. do 7.5.2007 v Ostašově u Třebíče, je zdárně za námi. V tomto reportu se vám pokusím podat nějaké ty podrobnsti a přiblížit atmosféru, ve které se celá sessna nesla.


SOOM sessna #3, která se tentokrát konala od 4.5. do 7.5.2007 v Ostašově u Třebíče, je zdárně za námi. V tomto reportu se vám pokusím podat nějaké ty podrobnsti a přiblížit atmosféru ve které se celá sessna nesla. Jednotlivých účastníků jsme se také s odstupem času zeptali na dojmy, které v nich těchto pár společně prožitých dnů zanechalo.

Paja: Byl to krasny zazitek :) Myslim, ze jsme se vsichni skvele bavili a to jakymkoliv zpusobem ;) Take jsme se lepe poznali, sak neni nad to, videt se real, ze..? ;) Ja osobne nikdy nezapomenu na tu skvelou atmosferu a samozrejme na pana hasice :] Fajn sessna a uz se moc tesim na dalsi =)

Začít bych měl asi od samého začátku, tedy tím jak se tato sessna začala plánovat a připravovat. Návštěvníci SOOMu byli o jejím konání informováni s dostatečným předstihem skrz tuto upoutávku, a proto se očekávala vysoká účast. Ačkoli se v komentářích ke zmíněné upoutávce objevila spousta hlasů, které svou účast slibovaly, nakonec se všichni z těchto lidí nedostavili. I přesto ale byla návštěvnost na sessně rekordní, protože jsme se sešli v počtu 15-ti účastníků.

Harvie: Cela session probehla v pohode, vsichni byli prijemnejsi naz je muzete znat treba z IRC. Malo slecen, akorat piva bylo dost, kuli netu sme museli do schodu, barak byl fer (dokonce i s bazenem ;), skoda ze jako jeden z toho mala sem mel v pondeli skolu...

Patejl: Na sessně se mi velice líbilo hned bych si to zopakoval, největší dojem na mě udělala jako vždy Mag :)

Jmenovitě se sessny zůčastnili tito lidé:
.cCuMiNn., Caroline, DarkCraft, Emkei, Harvie, Hrabje, Imiisek, Madelaine-Magg, Misha, Pája, Patejl, Pr0meTheus, pr0ph3t, Tw7Ug a Wary

Již během cesty na sessnu se účastníkům podařilo vytvořit v uzlových bodech cesty menší skupinky, v nich společně s dobrou náladou přicestovali na místo konání. Ti, kteří se SOOM sessny účastnili poprvé a měli trochu obavy z toho, co je čeká, poznali, že jsou ostatní naprosto stejní blázni jako oni sami a tak se již během první hodinky vzájemně všichni náramně bavili.

Hrabje: sessna se mi velice libila, byli tam sqeli lidi, dobra atmosfera, veselo :) atd... fakt se mi tam libilo :) nejdyl budu asi vzpominat na Pajino uvaznuti v hospe :D

Wary: No tak bylo to tam hezky, libilo se mi to, super lidi a největší dojem na mě udělalo to místo akce.

Celá sessna byla výborně zorganizována, za což patří pořadatelům veliká pochvala. Na účastníky od samého začátku čekala spousta jídla a pití. Byl naražen první ze dvou sudů s pivem, otevřela se nějaká ta lahev vína a tvrdého alkoholu na přípitek a zbavení se prvotního ostychu. Holky (počítám, že to byla jejich práce a ne Emkeiova) dopředu připravily vynikající štrůdl, koláče a koláčky, výborný guláš, pečená kuřata a mnoho dalších dobrot. Prostě každému co hrdlo ráčí a na nedostatek si tak rozhodně nikdo stěžovat nemohl...

Imiisek: SOOM session se mi líbila. Sice sem ze zacatku nikoho neznala, ale to mi nevadilo. Libila se mi prednaska Promethea =) ( doma sem to musela tlumocit otci :D ) a co na me udelalo nejvetsi dojem ? Asi to ze sem tam nebyla samotna holka ;) to me docela i prekvapilo

V bujném hovoru a veselí jsme všichni vydrželi až do velmi pozdních nebo spíše ranních hodin. Vše probíhalo v naprostém pořádku, bez nehod. Tedy až na jednu, kdy se Patejl rozhodl uložit část zásob, které zkonzumoval, do peřiny, na které se mu podařilo usnout :) Druhý den, kdy se všichni účastníci (kromě jednoho, o kterém se později zmíním) opět sešli ve společenské místnosti, se znovu začala systematická likvidace zásob. Tento den byl po tom předchozím poněkud rozpačitý, a proto mnohem klidnější. Není se čemu divit, všichni vypadali poněkud unaveně a zničeně z předchozího bujaří. Nejlépe je možné si to představit na Darkovi, který toto ráno přišel se zvláštně nazelenalým odstínem v obličeji, něco zahulákal do záchodové mísy a šel si znovu lehnout. V pelechu pak vydržel celý tento den a kupodivu všech i noc. Trhl tím rekord v nepřetržitém spánku, když se mu podařilo prospat v kuse celých 35 hodin sessny.

pr0ph3t: Celkove vzato byla sessna lepsi nez jsem cekal. Lidi byli pohodovi, a az na to ze nekteri z nich tvrdili ze me neznaji i kdyz znali, mne nicim neprijemne neprekvapili. Skvely byly spekacky a pivo, ktery zarucovalo moznost si kdykoliv v pripade hladu nebo zizne udelat vlastni papu. Prednasky byly fajn, cekal jsem nejaky ptakoviny, ale byly fajn. Jedinou neprijemnou veci bylo pocasi, to mohli Emkeiovi objednat lepsi, ale rozhodl jsem se jim to odpustit za to ze byli dva druhy spekacku :)

Jak den pokračoval, přešli jsme pomalu k přednáškám. Podařilo se mi ukecat Emkeie, aby přednesl pár slov o XSS a sám jsem na to navázal svou přednáškou o XSS-proxy. Ze své prezentace jsem byl docela zklamán, protože přesto, že jde o velmi zajímavé téma a připravoval jsem se na tuto přednášku pekelně dlouho, byl jsem nakonec rád, že jsem ze sebe dostal deset minut, doufám, že alespoň trochu plynulého "přednesu". Následovala přednáška Pr0meThea, který si připravil popis GSM komunikace a možnosti odposlechů mobilních telefonů. Na jeho přednesu bylo vidět, že mu řečnění nedělá nejmenších problémů a svou přednášku natáhnul zhruba na celou hodinu. Doufám, že i příště si pro nás něco připraví. Emkei si za svůj příspěvek zvolil základy hackování linuxu a připravil hacking game, ve které bylo cílem zvyšování privilegií a nakonec získání roota. Myslím, že i u tohoto příspěvku se spousta z návštěvníků dobře zabavila a nabyla nové vědomosti.

Mag: Jak vidim soom session? Jsem rada, ze se nenaplnily me obavy, ze tam potkam tucet maniaku do pocitacu, co se neumi bavit o jinem tematu. Nestalo se tak, a ja poznala kupu novych fajn lidi, co nezkazili zadnou legraci. Myslim, ze kdo nezazil nepochopi, a kdo jiz jednou zazil, nenecha si dalsi soom session ujit. Takze doporucuji vsem! :)

Den jsme dále vyplňovali hrou petanque, poslouchám muziky, na kterou se názory jednotlivých účastníků silně rozcházely a sledováním DivXů. Následovala porada o budoucnosti SOOMu, o nově připravovaných projektech a chystaných změnách. Tak utekl druhý den SOOM sessny, na jehož konci se kolem půlnoci všichni odebrali houpavými pohyby do svých postelí.

Tw7Ug: To, co si pamatuji nemelo chybu... Sqelej kolektiv, Gambac, dobra nalada a Gambac!! No a to co si pamatuji jen z vypraveni taky chybu nemelo :D Zasveceni vi ;)

DarkCraft: Nejvic mi utkvela hlave demence a detinske chovani harvieho.

Třetí den měl být závěrečný a všichni se během něj měli vypravit domů. Byl to den, který opět začal vcelku klidně, balily se zavazadla, hrál se petanque a vedly se různé konverzace. Vše však bylo jen tichem před bouří, která se neodvratně blížila. Kolem poledne odcestovalo několik zúčastněných směrem na Třebíč a od tud pak dále do svých domovů. Tito účastníci neměli ani ponětí o tom, co bude následovat. Ponětí o tom ovšem neměli ani ti zbývající, a proto rozhodně dlužíme omluvu těm, kteří odcestovali předčasně (doufám, že ji přijmou). Sud s pivem svou vahou napovídal o svém obsahu asi tolik, že bude potřeba dopít ještě několik desítek půllitrů a zásoby jídla se od začátku sessny ztenčili také zhruba pouze o polovinu. Zbývající účastníci se proto rozhodli protáhnout sessnu ještě o jeden den a tyto zásoby ztenčit na minimum.

misha: session byla paradni, je to kazdej rok lepsi a lepsi ... sem rada ze sem zase videla vsechny ty lidi co pro soom neco delaji, a jeste k tomu poznala novy :) na session hned tak nezapomenu, skvela akce.

K večeru, když už byli opět všichni pěkně společensky unaveni, přišel z ničeho nic nápad na procházku a návštěvu místního hostince. Ten se nacházel na jednom konci vesnice a sloužil zároveň jako kulturní dům. Uvnitř se nacházeli veselí hosté, kteří přišli před námi a pingpongový stůl, který by mohl zajistit případnou zábavu. Vzhledem ke stavu, v jakém jsme do této hospody dorazili, nám nedělalo problém navázat kontakt snad s každým z hostů a stát se tak kulturní vložkou jejich večera. Pivo na nás po těch dnech flámování již nějak nezabíralo a objednávat tvrdé po panácích nás po chvíli přestalo bavit. Na řadu přišli celé lahve rumu, zelené, ferneta a bůhví čeho ještě. Číšník po odchodu posledního z místních hostů přistoupil na naši hru a po chvíli se nám svým chováním a vzezřením dokonale vyrovnal. Na to, jak jsme se ocitli ve svých postelích si bohužel nikdo nevzpomíná. Existují jen určité zvěsti a indicie. Například Mag, která byla dominantou tohoto večera a stala se hlavní příčinou číšníkova zuboženého stavu, se druhý den rozpomněla pouze na štěňátka, která večer chovala v náručí. Že tato štěňátka měla svůj domov za vysokým plotem několik kilometrů od hospody druhým směrem, než bylo naše ubytování, však vysvětlit nedokázala. Asi nejlépe tento večer ale dopadla Pája, která si v hospodě zvolila za úkryt před dalším pitím toalety. Sama neví jak dlouho tam byla a dokonce ani přesně proč a jak. Jisté však je, že když se konečně rozhodla vrátit se za námi do sálu, byla všude tma. Dveře zamčené a poplašné zařízení řvalo na celou vesnici. To už byla na cestě hlídka z místního hasičského sboru, která vyrazila zneškodnit vetřelce. Škoda, že nikdo z nás nemohl vidět výraz, se kterým strážci hleděli na Páju mezi tou hromadou vypitých lahví. Pája byla zachráněna a mohla se tak probudit druhý den společně s námi.

Van_Pr0meTheus: Sessna byla od zacatku dokonce uplne v pohode. Super lidi (az na jednu jedinou vyjimku ktera vsechny srala), super program, super organizace. Urcite to stalo za to a ti co nejeli tak hodne zajebali ;)

Poslední den sessny byl ve znamení úklidu, který v tak velkém domě zabral nějakou tu hodinku. Nestalo se však již nic převratného, o čem by stálo za to se zde zmiňovat. Po obědě následoval hromadný přesun do Třebíče spojený s návštěvou tamní hospůdky a pak již jen návrat do svých domovů…

Caroline: Bylo to moc prima a jsem rada, ze jsem tam mohla byt, protoze i kdyz pocitacum moc nerozumim, poznala jsem plno novejch fajn lidicek se kterymi se dalo pokecat nejen o pocitacich.

Věřím, že se všem sessna líbila a rádi se zúčastní i té příští :)

Emkei: Cože? Já tam byl taky?! :)


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.08/25

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)