Zpět na seznam článků     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

O konferenci Security and Protection of Information 2007

Autor: .cCuMiNn.   
18.4.2007

Podrobnější informace o konferenci Security and Protection of Information 2007. Na následujících řádcích se dozvíte, co si pro vás pořadatelé konference připravili za program, kdo budou přednášející a mnoho dalšího...


banner konference

Ve dnech 2. až 4. května 2007 se v administrativní budově Veletrhů Brno bude konat už čtvrtý ročník konference Security and Protection of Information (SPI 2007, blíže http://www.unob.cz/spi). Letošní konference bude opět součástí sady konferencí CATE (Community – Army – Technology – Environment), které probíhají při 9. mezinárodním veletrhu obranných technologií IDET 2007.

Konferenci již tradičně poskytuje záštitu bezpečnostní ředitel Ministerstva obrany České republiky. Na přípravě konference spolupracovala celá řada významných IT společností, majících k vědě a vzdělávání pozitivní vztah, která se konference zúčastňuje jako jeden z generálních partnerů. Účastníci konference obdrží čestnou vstupenku na všechny tři dny konference, sborník konference, tričko, hrníček a další dárky. Účastnický poplatek za tři dny konference je 4 800.- Kč + DPH, pro státní sektor včetně školství 2 400,- Kč + DPH.

Konference SPI 2007 začne již ve středu 2. května v 9.00 a to sérií specializovaných přednášek – tutoriálů. O bezpečnostních standardech bude hovořit Ing. Luděk Novák, PhD. (tato přednáška proběhne jako jediná na konferenci v češtině, jednací řečí konference je angličtina). Následovat bude oblíbená exkurse po společnostech se vztahem k bezpečnosti (zajištěn je výklad a občerstvení). Od 14.30 do 18.30 proběhnou dva specializované tutoriály. Následovat bude slavnostní recepce, součástí je, jak se na Moravě patří, ochutnávka vín (Vinařství Vladimír Tetur), hrát bude moderní hudba.

Oficiální slavnostní zahájení se uskuteční ve čtvrtek 3. května v 9.00 za zvuků slavnostních fanfár. První příspěvek přednese plukovník Enrico Bologna, náčelník oddělení informační bezpečnosti při poradním, velitelském a řídícím štábu velitelství NATO, který seznámí účastníky konference s novým přístupem NATO INFOSEC komunity k problematice informačních záruk (Information Assurance). Další příspěvky zahraničních i domácích expertů se budou týkat nových bezpečnostních standardů, bezpečnostní politiky ministerstva obrany, bezpečnosti velitelských simulací, modelování informační dostupnosti, bezpečnostních vlastností RFID, virtuálních privátních sítí, možností inspekce paketů v sítích, IP telefonie, zařízení typu smartphone, bezpečnosti elektronických transakcí atd. Večerní koktejl proběhne za zvuků moravských lidových písní, houslí a cimbálu, součástí je opět ochutnávka moravských vín (Vinařství Plešingr).

Příspěvkům z oblasti kryptografie, které budou předneseny poslední den konference, v pátek 4. května, bude dominovat vystoupení spoluautorů šifrovacího standardu AES. Konferenci bude zakončena závěrečným banketem, který začne ve 13.00.


Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)