Zpět na seznam článků     Číst komentáře (22)     Verze pro tisk

SOOM Session #1 (22.7.2006 Olomouc)

Autor: .cCuMiNn.   
24.7.2006

Konečně se mi podařilo trochu vystřízlivět po první SOOM session, která odstartovala řetězec příštích srazů, jak se patří. Sice se mi stále silně třepou ruce, ale to mi nemůže zabránit v tom, abych se s vámi podělil o skutečně pestré zážitky z této akce.


Konečně se mi podařilo trochu vystřízlivět po první SOOM session, která odstartovala řetězec příštích srazů, jak se patří. Sice se mi stále silně třepou ruce, ale to mi nemůže zabránit v tom, abych se s vámi podělil o skutečně pestré zážitky z této akce.

Sobota 22.7.2006 byla pro některé z nás dnem „D“. Těšili jsme se na něj zhruba dva měsíce, to je od doby, kdy se poprvé objevil nápad na uspořádání SOOM session. Setkání proběhlo v dopoledních hodinách v olomoucké hospůdce Bristol, odkud byl naplánován pozdější přesun do pronajatého hostince v obci Slatinice. Na vlakovém nádraží se k nám připojili poslední účastníci a protože do odjezdu vlaku zbývalo ještě pár minut a červencové slunce rozpalovalo vzduch na rekordní teploty, krátili jsme si čas čekání u oroseného piva. Chutnalo nám asi více, než by mělo a tak se není čemu divit, že vlak odcestoval bez nás a my jej spatřili pouze jako malou tečku v dáli. Improvizovaně jsme se přesunuli na autobusové nádraží, lokli opět nějaké to pivo a už se jelo.

Po příjezdu do pronajatého hostince jsme na sebe navlíkli SOOM trička, narazili bečku, do udírny jsme hodili kabíka a šli se bavit do ulic. Zhruba ve stejné chvíli došlo k hacku stránek SOOM, které útočník pozměnil takovým způsobem, že nebylo poznat zda jde o hack nebo o skutečný pozdrav z akce. No však posuďte sami, stačí porovnat screen defacnutého SOOMu a skutečnost. Prostě bavili jsme se skvěle :)

Když jsme se dostatečně vyřádili na atrakcích, zahráli jsme fotbálek a vydali se pomalu zpět. Cestou se nám do cesty připletla budka s telefonním automatem Českého Telecomu, na kterém jsme si vyzkoušeli nedokumentované phreakerské techniky. Následovalo několikahodinové pití piva a kabanosová žranice ve velkém stylu. Ani nevím jak jsem se ocitl ve spacáku, pouze fotky, které zde není možné zveřejnit, vypovídají něco o průběhu večera. Po ranním probuzení jsme zasedli u „kulatého stolu“ a prodiskutovali společně budoucnost serveru SOOM a návrhy na jeho zlepšení. Pokud se podaří uskutečnit alespoň polovinu z plánovaného, budete mít k dispozici spousty zajímavých novinek a od SOOMu se nebudete moci odtrhnout. Bližší informace zde zatím nebudu sdělovat, ale máte se opravdu na co těšit.Vyhledávání bezdrátových sítí v okolí se stalo zábavou tohoto dne, přičemž skončilo s tímto výsledkem.

Pivo v sudu pomalu, ale jistě mizelo a tak následoval nezbytný úklid, rozloučení a cesta do svých domovů. Věřím, že všichni dojeli domů bez problémů a že jim České dráhy nepřipravily moc velká překvapení v podobě proslule známých zpoždění. Mám-li průběh první SOOM session shrnout do jedné věty, pak musím říct, že to byl nejlepší úvod do sessions jaký jsme si mohli přát. Všichni jsme přežili a už se těšíme na příští akce…


Pro úplnost ještě uvádím vítěze minitipovací soutěže. Celkem přišly tyto tipy:

Nick Počet účastníků Součet věků
.cCuMiNn. 18 účastníků 333 let
Tecquilka 13 účastníků 210 let
InSan3xN3T 35 účastníků 600 let
DarkCraft 15,475 účastníků 255 let
Stup1d 8 účastníků 140 let
Js33 14 účastníků 260 let
Emkei 17 účastníků 291 let
Mr.Bok 20 účastníků 420 let
RubberDuck 15 účastníků 274 let
SOOM triko získává Stup1d, který se trefil téměř přesně. Celkem se první SOOM session zúčastnilo 8 členů se součtem věků 149let.
(Prosím stup1da, aby se mi ozval na e-mail a poslal mi svou adresu, na kterou chce zaslat výhru.)


P.S. Vzhledem k tomu, že se mi podařilo půl sessny prospat pod stolem, je možné, že jsem vynechal některé důležité události. Věřím však, že mě ostatní účastníci rádi doplní v komentářích :)

.cCuMiNn.

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 2.13/8

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)