Zpět na seznam článků     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Internet bez reklam

Autor: Def   
21.7.2004

Opravdu to jde, navíc je to velmi snadné a mnohdy zadarmo.


Znáte to,jdete na svou oblíbenou webovku, ale ještě než se načte už vidíte otravný banner. Štve vás to? Jestli je vaše odpověď Ano, pak čtěte dále.

Existují tzv.,,likvidátory “ reklam.Tyto ,,likvidátory“ toho dovedou opravdu dost- cíleně blokují reklamní prostor, dokáží blokovat nejrůznější animované proužky,vyskakovací okna(pop-ups).
Ty lepší programy výslednou stránku bez reklam upraví a po reklamách zbudou jen malinkaté proužky s nápisem Reklama.

A proč reklamu blokovat, když vám nevadí?Důvodů je více-na monitor se vejde mnohem větší část www stránky a tím se zrychlí její stahování z internetu.Druhým důvodem je snížení objemu stahovaných dat, což ocení hlavně uživatelé s omezeným limitem stahovaných dat.

Teď vám některé z nich představím.Jeden z těch lepších programů je AdMuncher,který je na měsíc zdarma,poté musíte zaplatit licenční poplatek 25 dolarů.Tento ,,likvidátor“ je velmi jednoduchý, nemusíte nic nastavovat, program likviduje reklamu ihned po instalaci. Neníčí však reklamu pouze v prohlížeči, nýbrž také v programech jako ICQ nebo Kazaa. Další alternativou může být Banner Ad Filter-ten umí odstranit reklamnu hlavně v prohlížeči Internet Explorer.Výhoda tohoto programu je, že můžete nastavit stránky na kterých se reklama má blokovat a na kterých má zůstat.
Ještě předtavím FilterGate, který kromě všech již zmíněných funkcí umí také blokovat obsahy stránek, které jsou nevhodné pro děti.

Všechny zmíněné programy jsou však za poplatek.
Existují však ,,likvidátory“ který pracují zadarmo-například Proxomitron, který je dokonce v češtině. Druhá alternativa zdarma je WebWasher, o kterém se nebudu rozepisovat, protože podporuje všechny již zmíněné funkce.

Je jedno jaký program si vyberete,může si však být jisti, že vás už reklama nikdy otravovat nebude.

!!! MARTINI !!!

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     





Hodnocení/Hlasovalo: 2.86/7

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)