Zpět na seznam článků     Číst komentáře (19)     Verze pro tisk

Report z Invex 2008

Autor: D@N   
7.10.2008

Invexu jsem se účastnil v jeden z odborných dnů, 6. 9. 2008, co jsem zde viděl a jaké jsou mé dojmy, se dozvíte níže.


Především, stojí to za to?


Odpověď je nelehká - jak pro koho. Kdybych neměl volnou vstupenku, 500 Kč bych neinvestoval. A po návštěvě bych svého prvotního rozhodnutí nelitoval.

Na výstaviště jsem dorazil celkem brzo - v 8 hodin. Všude bylo ticho, klid a mír. Teprve po deváté hodině se začínají dít věci, a já vyrážím do jednoho z prvních pavilonů. Jsem ale zklamán, oproti minulému Invexu tu bylo strašně málo stánků, nikde jsem nenašel ani stánek firmy Novell. Z těch známějších se tradičně dostavily firmy Zoner, Lenovo, Epson,… naopak jsem zde neviděl již zmiňovaný Novell, který měl v r. 2007 stánek docela velký.

Pavilon her byl v odborný den zajímavý...


I když hrám příliš nefandím a celkově už hry moc nehraju - především kvůli tomu, že jsem aktivně přešel na Linux - v pavilonu her jsem strávil asi nejvíce času. Shlédl jsem pokus o brutální přetaktování čtyřjádrového procesoru za pomocí tekutého dusíku (ano, opravdu český rekord dali), zkoušel jsem výdrž svých rukou za pomocí speciální “třepací” kuličky a zahrál si s dvěma profesionálními slečnami kántr strajk. Nemám se za co stydět, nezvítězil nad nimi nikdo z těch kluků co se tam o to pokoušeli, a pravda, obě děvčata vypadala, že to mají spíš jako rekreaci. Celkově jsem z pavilonu her měl kladný dojem, ale možná to bylo jen proto, že se jednalo o odborný den a tedy ten “největší odpad” nebyl přítomen, když to řeknu takhle nehezky.

Invex v odborných dnech


Naopak z čistě Invexových pavilonů, za které se také platilo oněch 500 Kč, jsem příliš nadšen nebyl. Větší serverové řešení jsem viděl jen jedno. Stánků zde taky moc nebylo a celý pavilon budil dojem, že je zřízen spíš jako nějaký bussiness meeting než k nějaké prezentaci. Narazil jsem zde na malý stánek Lenovo s pár laptopy a jedním odborníkem, z toho co mě zajímalo je to asi vše, když pominu ještě jeden stánek se síťovým hardwarem, kde bylo vystaveno minimum switchů. Celý “Invexový” pavilon V byl pak dále věnován podnikovému a trošku i účetnickému softwaru. Viděl jsem i pár “chytráčků”, kteří se snažili do zmíněného pavilonu dostat s levnějšími vstupenkami Digitexu a Interkamery, leč většina jich byla “pochytána” pohotovými namátkovými kontrolami.

Jobfair a Interkamera


Pavilon A věnovaný nabídkám pracovních příležitostí jsem nenavštívil. Pavilony věnované Interkameře ano, ale jen velice okrajově. Například jsem si v Déčku zahrál na Wii tenis a kuželky, a také pocítil lehké výčitky svědomí z toho, že jsem si doma zapomněl svůj digitální foťák, když jsem viděl, že vyvolávají fotky zadarmo.

Přednášky CPRESS


Nakladatelství CPRESS zde mělo pár velice zajímavých - místy až humorných - přednášek. Tím nechci říct že byly špatné, ale některé faktory vyvolávaly úsměv na rtech. Vím, že slovem “faktory” se vyhýbám přímé odpovědi, ale nechci tady nic hanit, ti kdo shlédli, vědí. Bohužel pro Linuxové uživatele byly tyto přednášky prakticky bezvýznamné, vyjma přednášky o počítačích Apple, MAC OS X, MacBoocích a iPhonech. Přednáška o antivirových programech, metodách útoků a způsobech ochrany mě velice zaujala, opět byla ale zaměřena spíše na uživatele Windows, protože uživatelé Linuxu jsou před většinou (ale ne přede všemi!!) těchto útoků chráněni.

Zaujalo mne


Tady nevím co říct - zaujaly mě třeba ty hezké slečny co rozdávaly nápoj RedBull. Mám-li mluvit vážně a popravdě - tak, že by to ve mě něco zanechalo, na mě nezapůsobilo nic. Invex je prostě rok co rok slabší a slabší.

Verdikt


Jak už jsem psal výše, Invex je rok co rok slabší a slabší. Někteří dávají přednost hannoverskému CeBIT, a ti jako já budou s hrůzou očekávat příští Invex 2009. Když ale člověk vidí jak to jde s Invexem od desíti k pěti, jaksi ho přechází chuť se účastnit. Invex už není to co býval, spíš přerůstá v jakýsi oficiální český “pařanský” veletrh a spousta firem mu přestává/přestala přikládat význam. Pokud dostanu příští rok zase nějaké volňásky, půjdu už kvůli té omluvence ze školy. Peníze bych do toho ale investoval opravdu v krajním případě.

Děkuji, že jste vydrželi číst tento článek až do konce. Třeba se ti, co na Invexu nebyli, dozví, co se vůbec dělo, naopak ti, co se tam chystají, se dozví, co je čeká a co je nemine.

Také publikováno v nezměněné verzi na blog.dancuc.cz, autorem jsem rovněž já.

Líbil se Vám článek?
Budeme potěšeni, pokud vás zaujme také reklamní nabídka

Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/1

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)