Zpět na seznam aktualit     Zpět na aktualitu

Komentáře k aktualitě

 
 
 BBCode
HonzaN | 195.113.10.*21.11.2013 19:05
RubberDuck: To šíření zvukem mi taky přijde jako blbost, to by se stejně dalo snadno odchytit osciloskopem. Když už tak komunikace dvou již nakažených PC zvukem - pomalé ale pro přenos stisknutých kláves stačí. Spíž než nějakou vysou fregvenci by to mohli namixovat do normálního zvuku (VoIP, hudba, film ...) Soft to odchytí a člově knemá šanci poznat. Sám objevitel viru to snad i popíral. Nejspíš se bude jednat o špatný řeklad s angličtiny, mělo tam být něco jako "I po odpojení všech přenosových portů byla zběrnice aktivní". Jestli BadBios existuje, těžko říct, ale Flame a Suxnet ano. Vývoj byl časově i finančně neuvěřiteně náročný a cílem nebudou obyčení uživatelé.
RubberDuck | E-mail | Website13.11.2013 10:48
HonzaN: To šíření zvukem sis nejspíš popletl. On zvukem komunikuje s ostatními nakaženými počítači v okruhu. Prostě taková náhrada WIFI. A zda se jedná o fakt nebo fikci nechám na jiných, ale prý se někde objevilo demo :)

----------
Sec-Cave.cz - [link]
Hnz2 | 85.71.231.*12.11.2013 21:21
Suxnet je opravdu unikát. Nejen že modifikuje funkční bloky v PLC, ale dokáže z PLC (Simatic S7) infikovat i PC pomocí chyb v software pro programování PLC (Step7).
Jeste tak umet cist | 195.113.79.10/10.101.3.*12.11.2013 10:54
Kdybyste pani reaktori cetli clanek,na ktery odkazujete, dozvedeli byste se, ze napadeny byly pouze notebooky posadky, ktere bezely na winXP, viz citace:
"According to Kaspersky the infections occurred on laptops used by scientists who used Windows as their main platform and carried USB sticks into space when visiting the ISS."
nonono | 193.200.150.*12.11.2013 10:47
cyber war bezi uz par let. a taky cyber cold war. jen se o tom nemluvi.
HonzaN | 195.113.28.*11.11.2013 23:39
Ja jsem se o BadBiosu dozvedel nedavno a tezko rict co si o tom myslet. Ale Suxnet existuje. Clanky o bezpecnosti projizdim docela casto a vim na co bezneho si dat pozor ale tohle je uplne jiny kafe, az tak dalece se v tom vubec nevyznam. A nenapadame ani zadna obrana nebo jak to detekovat. Ono rozdil je pokud nekdo napise v delphi nejaky program na zasifrovani disku a taha pak z lidi vypalne, musi se schovavat pred dopadenim nebo pokud nekdo hackne web zatimco pokud si stat zamestna spickove odborniky, investuje do technologie, ma rozpocet min. miliardy USD, to pak vyvine dokonalejsi veci. Dusledky takovych viru ktere se leta siri a jednoho dne kdyz jsou na vetsine stroju jsou z dalky spusteny, to je nepredstavitelne od facebookovskych zavislaku pocinaje a benkami, energetiku konce. Ve 20. stoleti se predhaneli v sile zbrani, ve 21. stoleti sofistikovane viry mohou mit nasledky jeste horsi. Co se stane kdyz najednou nebude mozne nakoupit, natankovat, nepotece voda, nepujde svetlo, topeni v zime, zadna MHD, zasobovani, telefony a jina komunikace, nevyberes z uctu ....
ScheRas | E-mail | Website11.11.2013 21:53
Ohledně BadBiosu toho bylo napsáno opravdu mnoho, ovšem pokud mám dobré informace, tak zatím nebyl zvěřejněn vůbec žádný důkaz. Pochopitelně si uvědomuji, jáká že autorita s tím přišla, nicméně zatím je to pro mě sci-fi. Větší hrozbu, tedy současnou hrozbu, bych viděl v červech podobných Stuxnetu, které svým profesionálním zpracováním, tím, kolik způsoby jsou schopné napadnout své oběti (Stuxnet údajně využíval minimálně 4 zero-day zranitelnosti ve windows), a bezpochyby také tím, jak dokonale se dokáží skrýt, jsou pro absolutní většinu lidí prakticky nedetekovatelná. To že tentokrát napadl centrifugy na obohacování uranu neznamená, že příště nebude moci ochromit dopravu, odpojit nemocnice a další velice nehezké věci. Takže musím trochu nesouhlasit, kyber válka možná opravdu přijde, ovšem pro věci jako BadBios v ní nebude místo. Alespoň v to můžeme všichni věřit.
HonzaN | 195.113.28.*11.11.2013 21:18
Na www.root.cz vysel cllanek o tzv. BadBios ktery by bezel nezavisle na operacnim systemu. Prevence proti takovemu viru prakticky neni. Objevuji se i zpravy ze se siri zvukem, coz mi prijde uz ujete. Tim by se mohl sirit samovolne do linuxovych serveru, ktere jsou on-line nonstop a casto maji velky vykon a dulezita data. To je mnohem mnohem zavaznejsi nez nejake viry na podezrelych strankach nebo co se siri postou - tam staci dodrzovat par bezpecnostnich pravidel. Ono je dost dobre mozny ze kyber-valka s velkymi dusledky zanelouho prijde.

Stránky: 1