Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Hacker z LulzSec čelí žalobě - hrozí mu až 30let vězení

Autor: .cCuMiNn.   
28.11.2012

Jeremy Hammond - jeden ze členů hackerské skupiny LulzSec, který vystupoval pod přezdívkami Anarchaos, sup_g, burn, yohoho, POW, tylerknowsthis nebo crediblethreat je obviněný ze spáchání hned několika tresných činů, za které mu v součtu hrozí až 30let ve vězení.

Žalován je mimo jiné z toho, že se loni v prosinci zúčastnění na akci AntiSec, kde společně s dalšími útočníky ukradli údaje přibližně 860.000 uživatelů Stratforu, včetně e-mailů, informací o bankovních účtech a údaje k přibližně 60.000 kreditních karet. Vláda také tvrdí, že vystavil on-line některé z těchto informací a použil některé z ukradených údajů o kreditních kartách k tomu, aby se sám neoprávněně obohatil o 700.000 dolarů. Obviněn je dále z poskytnutí asi pěti miliónů interních e-mailů serveru WikiLeaks.

Jeremy Hammond byl zadržen již v březnu tohoto roku a od té doby čeká ve vazbě na soudní řízení, které by mělo proběhnout během příštího roku. Kevin Mitnick se k výši trestu vyjádřil v tom smyslu, že mu přijde nepřiměřený v porovnání s tresty, které padají v souvislosti s běžnou trestnou činností. On sám před lety čelil žalobě a hrozil mu souhrnný trest až 400let, takže věří, že trest pro Jeremyho bude nakonec mnohem mírnější, než jaký mu aktuálně hrozí. Stanovenou výší trestu se prý vláda může také snažit o zastrašení dalších členů hackerských skupin.


Zdroj: http://www.csoonline.com/article/722380/lulzsec-hacker-faces…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)