Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Digitální Česko 2.0

Autor: .cCuMiNn.   
12.11.2012

Jakým směrem se bude ubírat vývoj ICT v České republice v následujícím desetiletí? Jak rychlé připojení budou mít k dispozici jeho občané a bude stát blokovat nevhodný obsah a nepohodlné uživatele? Na tyto a mnoho dalších otázek by mohla alespoň stručně odpovědět nová verze konceptu Digitální Česko 2.0.

Ta, ač v některých bodech pokulhává za trendy Evropské unie, rozebírá na druhou stranu s předstihem několik bodů, které se na Evropské půdě zatím příliš neřeší. Jedním z těchto témat je například výše zmíněné blokování obsahu a uživatelů, kde Česká republika uvedla jasně:

Česká republika bude garantovat, že nebude blokovat komukoliv přístup k internetu, případně přístup ke konkrétním internetovým stránkám nebo on-line službám.

Uvidíme, nakolik se podaří jednotlivé závazky plnit, protože na první verzi Digitálního Česka se tak nějak v tichosti zapomnělo. Také bude zajímavé sledovat, jak budou jednotlivé body konceptu přijaty ze strany Evropské Unie. Jiří Peterka k tomu na serveru Lupa.cz napsal doslova:

Na druhou stranu je skutečně otázka, jak dlouho si ještě budeme moci hrát na alespoň nějakém vlastním písečku – než přijde Velký Rodič z Bruselu, odvede si nás za ručičku tam, kam bude chtít on, a jen tak mimochodem přitom rozšlape všechny bábovičky, se kterými jsme si až dosud spokojeně hráli.


Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/digitalni-cesko-2-0-nebudeme-bloko…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)