Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Nejčastější malware pro Android

Autor: .cCuMiNn.   
7.11.2012

Skutečnost, že pro mobilní zařízení vzniká stále více malwaru, není jistě třeba blíže rozvádět. Zajímavý je ovšem pohled na nejčastější účel těchto škodlivých programů. Výzkumníci z Kaspersky Lab si vzali na mušku malware pro Android a přinesli zprávu o tom, co můžete od takového malwaru nejpravděpodobněji očekávat, pokud si jej zanesete do svého mobilního zařízení.

Zjistili, že více než polovina škodlivého softwaru pro tato zařízení se snaží získávat finanční prostředky tím, že z infikovaných zařízení odesílá SMS zprávy na čísla se zvýšenou sazbou. Zhruba pětina malwaru jsou pak univerzální trojské koně, které odešlou informace o napadeném tefonu na server a následně vyčkávají na vzdálené příkazy.

Mezi nejčastější druhy malwaru patří ty z rodiny opFake, které mají zastoupení zhruba 38%, Plangton je na druhém místě se zhruba 25% zastoupením a na třetím místě se 17% rozšířeností se umístil malware z rodiny fakeInst. Ten si do telefonu zanesete nejčastěji při stahování aplikací z neautorizovaných zdrojů.


Zdroj: http://www.net-security.org/malware_news.php?id=2312


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)