Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (1)     Verze pro tisk

Samsung přiznává: Smart TV odposlouchává uživatele

Autor: .cCuMiNn.   
10.2.2015

Pokud jste majiteli Smart TV od Samsungu, neměli byste v jeho blízkosti vést žádné soukromé rozvory. Zásady pro ochranu osobních údajů pro Samsung sepsal snad sám Orwell, a vy tak nikdy nevíte, kdo poslouchá.


Samsung Smart TV využívá technologii rozpoznávání hlasu kvůli hlasovým příkazům, ale jeho zásady pro ochranu osobních údajů hovoří jasně: Pokud vaše mluvené slovo obsahuje osobní či jiné citlivé informace, budou tyto informace zachyceny a předány třetí straně.

Funkce rozpoznávání hlasu vás tedy poslouchá vždy, když není deaktivovaná, a může tak zachytit a odeslat velké množství osobních rozhovorů. Dokonce i v případě, kdy tuto službu deaktivujete může Samsung stále shromáždit mnoho informací.

Samsung bere soukromí spotřebitele velmi vážně. Ve všech našich chytrých televizorech používáme bezpečnostní standardy a postupy, včetně šifrování dat, k ochraně osobních údajů spotřebitelů a k zabránění jejich neoprávněnému shromažďování nebo použití, uvedl mluvčí společnosti.

Není to poprvé, kdy Samsung Smart TV vyvolal pozdvižení. Vzpomeňme na nedávný případ zranitelnosti Samsung Smart TV, která umožňovala převzít plnou kontrolu nad zařízením, nebo jeho DoS zranitelnost, která útočním umožňovala odepřít uživatelům možnost sledování jejich oblíbených pořadů.

Zdroj: http://thehackernews.com/2015/02/smart-tv-spying.html


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 3/1

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)