Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Bitcoinový proces s Františkem Fukou je ukončen

Autor: .cCuMiNn.   
6.2.2015

Skončil první soudní proces, který u nás řešil případ podvodu s kryptoměnou Bitcoin. Soud rozhodl, že známá postava českého internetu, František Fuka, který byl v této kauze žalovanou stranou, je nevinný.


Případ podvodu se týkal prodeje 0.127 BT, které měl údajně František Fuka prodat zájemci za 2.200,- Kč. Ve chvíli, kdy žalovanému přišly peníze na účet, odeslal sice objednané Bitcoiny kupujícímu, ale ty, nejen že žalujícímu nepřišly, ale ten si je u pana Fuky ani neobjednával. Žalující tvrdí, že si za částku 2.200,-Kč objednával léky, které mu ovšem nebyly nikdy doručeny.

František Fuka se u soudu hájil tím, že se oba stali terčem Man-in-the-middle podvodu, kdy se doprostřed celé transakce postavil neznámý podvodník, který jednal na jednu stranu jako prodejce léků a na stranu druhou jako kupující bitcoinů. Po té, co kupující zaplatil léky na Fukův bankovní účet, odeslal Fuka Bitcoiny podvodníkovi, kterého není možné vypátrat.

Soud rozhodl, že podvedeny byly v této kauze obě strany, a že František Fuka musí žalujícímu vrátit pouze svou provizi ve výši 471,- Kč. Obě strany si pak musí uhradit svou část soudních výloh.

Zdroj: http://www.dsl.sk/article.php?article=16636


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)