Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Silk Road Reloaded: stezka pokračuje přes I2P

12.1.2015

11. ledna se objevilo darknetové tržiště odkazující k Silk Road. Do existenčního zápasu si přináší konektivitu přes I2P, akceptaci vícero kryptoměn a transakční poplatek za převod mezi kryptoměnami.


Silk Road Reloaded najdete na eepsite silkroadreloaded.i2p. Připojit se k němu můžete přes odpovídající software, či konfigurací prohlížeče zahrnující nastavení proxy na I2P proxy etc. Provozovatele tak dali přednost zatím bezpečnější I2P technologii před využítím Toru.

Web již běží, jak návštěvníky upozorňuje uvítací vzkaz: Všechny funkcionality jsou spuštěny a funkční. Zkušební zápisy byly odstraněny. Produkty dodavatelů se začnou brzo zobrazovat.

Silk Road Reloaded bude krom Bitcoinu akceptovat i Anoncoin, Darkcoin, Dogecoin a Litecoin, respektive bude tyto ostatní kryptoměny konvertovat na Bitcoin pomocí peněženky přímo včleněné do webu. Ostatně kromě provizí z nákupu bude profitovat také na transakčních poplatcích kryptosměny – konkrétně si vezme 1 % z každé konverze.

Katalog produktů zahrnuje drogy, hackovací nástroje, padělaná ID a padělání peněz. Na první pohled chybí další nechvalně známé položky jako obchod se zbraněmi a údaji kradených kreditních karet. To souvisí s deklarovaným libertiánstvím postaveném na svobodě jedince a jeho vlastnictví: Vytvořili jsme toto místo, aby mohly být běžné lidské aktivity zobchodovány... Pokud se někdo snaží druhého kontrolovat do té míry, že narušuje jeho svobodnou vůli, je to netolerovatelné vměšování se. Možná tomu nedokážeme zabránit, ale nebudeme se na tom podílet.

Joseph Cox se zatím marně snažil spojit s administrátorem kvůli odpovědi na otázku, proč upřednostnil I2P před Torem. Sám usuzuje na výhodu větší decentralizace technologie, v níž se všichni participanti podílejí na směřování dat pro ostatní - viz výčet rozdílů I2P a Toru na geti2p.net

Zdroj: http://motherboard.vice.com/read/silk-road-reloaded-i2p


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/2

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)