Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Do Česka se chystají izraelští CyberGym

9.1.2015

Izraelská společnost zaměřená na kyberbezpečnost (mj. poskytující výcvik pro firmy a instituce) příhodně pojmenovaná CyberGym hledá lokalitu nové evropské centrály. Polohou, zázemím i partnery se perspektivní jeví i Česká republika.


CyberGym poskytuje bezpečnostní řešení pro finanční společnosti, kritické oblasti průmyslu a státní instituce. Těm nabízí forenzní analýzy, auditování, strategické poradenství a jiné služby včetně simulací kyberútoků. Nyní hledá novou základnu, ze které by mohla obsluhovat zákazníky z celé Evropy.

Co se týče České republiky, stále jednáme s několika potenciálními partnery, říká viceprezident Gilad Yoshi. Pro umístění základny by byly vhodné dvě lokality. Jednak Brno, disponující podporou ze strany Jihomoravského inovačního centra, blízkostí mnoha oborově příbuzných firem (SODATSW, TrustPort, Safetica a další) i akademických partnerů (např. VUT). A nebo by se Izraelci mohli vydat na okraj Prahy, navázat spolupráci nejen se zmíněnými a i s dalšími možnými partnery, v čele s energetickou firmou ČEZ.

Bývalý velvyslanec ČR a aktuální zástupce CyberGym Tomáš Pojar dodává: Jde o dost unikátní koncept. CyberGym chce vybudovat výcvikové středisko ve střední Evropě... Když to nebude Česko, tak třeba Německo nebo Polsko.

Zdroje: Hospodářské noviny, Connect

Zdroj: http://connect.zive.cz/clanky/izrael-cez-a-jic-chteji-v-cesk…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/5

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)