Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Byl hacknut Dropbox?

Autor: .cCuMiNn.   
15.10.2014

Během posledních dnů se na Pastebin.com začaly objevovat ukázky seznamů s emaily a přístupovými hesly, které hlásají, že pochází z úspěšného hacku služby Dropbox. Celkem se prý útočníci dostali k autentizačním údajům až sedmi milonů uživatelů.


Dropbox údajný hack jejich služby popírá na svém blogu s tím, že zveřejněné seznamy pochází ze služeb třetích stran. Přímo Dropbox prý žádnému útoku nečelil:

Nedávno zveřejněné novinové články, které prohlašovaly, že Dropbox byl hacknutý, nejsou pravdivé. Vaše účty jsou v bezpečí. Uživatelská jména a hesla na která se tyto články odkazují byly ukradeny z nesouvisejících služeb, ne z Dropboxu. Útočníci pouze použili tyto ukradené informace k pokusům o přihlášení narůzné webové služby napříč internetem, včetně Dropboxu. Máme opatření k odhalení podezřelých přihlašovacích aktivit, a když se něco podobného stane, automaticky resetujeme hesla.

Útoky, jako jsou tyto, jsou jedním z důvodů, proč důrazně doporučujeme uživatelům aby nepoužívali stejná hesla napříč službami. Pro lepší zabezpečení navíc vždy doporučujeme použití dvoufaktorové autentizece.


Seznam souborů na Pastebin, které obsahují data údajně odcizená z Dropboxu, najdete zde:

Soubory na Pastebin stále přibývají a zájemci o zveřejnění dalších jsou vybízeni k donate prostřednictvím Bitcoinů. Nové soubory budou prý na Pastebin snadno k dohledání prostřednictvím hesla "DROPBOX HACKED"

Zkontrolovali jsme další seznam uživatelských jmen a hesel, který byl zveřejněn on-line a potvrzujeme, že tyto údaje nejsou spojeny s Dropbox účty, dodává Anton Mityagin z Dropboxu.
Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/nea…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.5/4

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)