Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Pětina výrobců přišla o své know-how vinou bezpečnostních úniků

9.9.2014

V roce 2013 přišlo 21 % průmyslových výrobců o své duševní vlastnictví. Nejčastěji bylo ukradeno malwarem, zneužitím zranitelností, prostřednictvím ukradených mobilních zařízení a síťovými průniky.


Ve vysoce konkurenčním prostředí globálního byznysu se nejen konkurenční výhoda, ale mnohdy i finanční přežití odvíjí od schopnosti nasadit nákladově úspornější technologie vedoucí k produktům s lepšími provozními vlastnostmi. Nekalé získání těchto informací od konkurence – bez vynaložení vlastních prostředků na výzkum a vývoj – představuje takovou výhodu, že mnohé svede na scestí černého trhu a ochoty zaplatit za kradené informace.

Kaspersky Lab a B2B International provedli průzkum mezi 4000 IT manažery z 27 zemí celého světa včetně České republiky, aby zmapovali připravenost firemního sektoru na kyberútok. Přitom zjistili, že největší obavy měli dotazovaní o data typu vnitřní provozní informace a duševní vlastnictví – až na posledním místě se objevily data o zákaznících patrně vzhledem k tomu, že výrobní podniky tato data neshromažďují v takové míře jako podniky jiné.

Nejčastější příčinou úniku duševního vlastnictví bylo napadení malwarem, následované zneužitím zranitelností v používaném softwaru, napadením sítě, únikem dat z ukradených mobilních zařízení a až na posledním místě cíleným útokem.

V navazujícím průzkum Security Risks Survey (PDF) se ukázalo, že nejčastěji se ztrácely vnitřní provozní informace (v 43 % případů), poté data o klientech (31 %) a data o hospodaření společností (22 %). Škody způsobené bezpečnostními incidenty dosáhly v průměru 720 000 dolarů, škody způsobené úspěšnými cílenými útoky průměrně 2,5 miliónů dolarů.

Zdroje: Kaspersky Lab, IT Security Survey 2014: Global Report (PDF), Online Financial Fraud (PDF), Virtualization Security (PDF)

Zdroj: http://www.kaspersky.com/about/news/virus/2014/Kaspersky-Lab…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)