Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Google pomůže zrychlit webové servery

Autor: danielberanek   
5.9.2014

Google nově nabízí administrátorům webových serverů celou řadu nástrojů, pomocí kterých mohou zautomatizovat různé aspekty komprese obsahu a redukovat tak potřebnou šířku přenosového pásma.


Mano Marks, člen týmu vývojářů Googlu, možnosti optimalizace serverového provozu zmiňuje v úterním postu na Google Developers Blog. Technologii představuje jako shodnou s dříve nasazeným řešením u prohlížeče Chrome: využití optimalizační proxy Googlu. A popisuje ji: Když se uživatelé Chrome rozhodli využít této technologie, proudil jejich internetový provoz přes googlovskou proxy, která redukovala jejich přenosové pásmo na 50 %. Původní implementace měla svá omezení: Tuto fičuru mohli využít pouze uživatelé Chrome, kteří si jí navíc zapnuli – a nešlo s ní optimalizovat provoz na HTTPS.

Nyní ze stejné technologie mohou těžit i jiní: ...uživatelé ostatních prohlížečů, zabezpečených webů i majitelé internetových stránek, kteří chtějí zkrouhnout náklady na provoz. Všem těm nyní stačí instalovat modul PageSpeed na svůj Apache nebo Nginx server, zapnout volbu Optimize for Bandwidth a PageSpeed už udělá zbytek.

Optimalizace pomocí PageSpeed tímto nekončí. Na příznivce razantnějších úspor čekají volby pokročilé optimalizace typu: Extend Cache, Inline JavaScript, Lazyload Images a Defer JavaScript.

Zdroj: http://googledevelopers.blogspot.cz/2014/09/optimizing-for-b…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)