Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (2)     Verze pro tisk

Agenti NSA a GCHQ pomáhají záplatovat Tor

23.8.2014

Ačkoliv se NSA a její britská sestra GCHQ coby organizace snaží zneužívat zranitelnosti Toru od doby jeho vzniku, zaměstnanci těchto agentur patrně reportují chyby vývojářům Toru.


Zaměstnanci NSA či GCHQ reportují chyby v torovém kódu, nejspíš aby zabránili kolegům v zneužívání jeho zranitelností ke špehování běžných uživatelů. K tomuto více než překvapivému závěru dospěl šéf vývojářů Tor Projectu Andrew Lewman.

V rozhovoru pro BBC News říká, že v Tor Projectu dostávají pravidelné měsíční bug reporty od někoho, kým nemůže být nikdo jiný, než člověk z jedné z těchto zpravodajských agentur. Když spatříte daná hlášení chyb, vytane vám na mysli typ člověka, který je schopen je podat. Musí mít jistou míru expertních znalostí a musí mít k dispozici neuvěřitelné množství času, aby mohl zkoumat zdrojový kód Toru už od jeho počátku po dlouhé hodiny, týdny a měsíce. Musí být schopen identifikovat a objasnit velmi subtilní chyby, které nejsou vůbec zaznamenány u komerčního softwaru.

To, že se daný jedinec či jedinci podobného reportování nebojí, si Lewman vysvětluje povahou Toru samého: To, že se k nám bug reporty dostávají zcela anonymně, dotyčným dovoluje reportovat zcela bezpečně. A uzavírá optimisticky s odkazem na neposlušnost lidského jedince: Vždy zde budou útočné snahy, vždycky se najdou chyby softwaru – jsme jen lidé a budeme dělat chyby – ale s tolika očima, které se nám snaží pomoci, to vypadá, že bude líp.

Zdroje: PCMag, Interview pro BBC

Zdroj: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2464153,00.asp?kc=PCRSS…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)