Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

DecryptCryptoLocker: white hat vrací úder

6.8.2014

Společnosti FireEye a Fox-IT uvolnily bezplatný nástroj DecryptCryptoLocker, který má pomoci obětem nechvalně známého ransomware CryptoLocker.


Oběti CryptoLockeru - ransomwaru, který zašifruje data a požaduje výpalné, dnes dostaly i jinou možnost, než se nechat okrást. Jejich data by jim měli pomoci dostat zpět experti z FireEye a Fox-IT. Ti dnes spustili web www.decryptcryptolocker.com, jehož prostřednictvím chtějí poškozeným pomoci.

K záchraně dat by mělo stačit:

  • vybrat CryptoLockerem zašifrovaný soubor neobsahující citlivá data;
  • nahrát ho prostřednictvím rozhraní www.decryptcryptolocker.com;
  • obdržet z webu privátní klíč a link k downloadu DecryptCryptoLockeru;
  • spustit dešifrovací nástroj na svém počítači za užití poskytnutého privátního klíče a dešifrovat data.

Darien Kindlund, ředitel výzkumu hrozeb FireEye projekt komentuje: Jsme nadšeni spoluprácí s Fox-IT na bezplatném nástroji, který může pomoci tisícovkám firem zasažených CryptoLockerem v posledních měsících. Naší misí je pomoci každé firmě bez ohledu na druh softwarového útoku, kterým byla zasažena. A viceprezident Fox-IT Andy Chandler black hat scéně vzkazuje: Kyberzločinci stále posouvají hranice agrese. Fox-IT a FireEye spojily expertní znalosti a finanční síly, aby stvořily bezplatný nástroj, který dokáže, že stále ještě existuje spousta kladných hrdinů pomáhajících obětem kriminálníků.

Nakolik bude jejich pomoc účinná, zjistí oběti samy. CryptoLocker za dobu své existence několikrát zmutoval, je tedy možné, že DecryptCryptoLocker nebude fungovat na všechny verze CryptoLockeru.

Zdroje: Fox-IT, FireEye, ZDNet

Zdroj: http://www.zdnet.com/fireeye-fox-it-launch-free-service-to-c…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)