Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Že by nový Heartbleed? Stejný nálezce, jiná knihovna

Autor: .cCuMiNn.   
4.6.2014

Stejná bezpečnostní firma, která před časem odhalila jednu z největších zranitelností současného Internetu, Heartbleed, přichází s dalším objevem. Tentokrát se jí podařilo najít neméně závažnou chybu v GnuTLS.


Oproti Heartbleed je zranitelnost v GnuTLS menším problémem snad jen proto, že GnuTLS není natolik rozšířené jako tomu bylo u knihovny OpenSSL. GnuTLS je přesto součástí mnoha linuxových distribucí včetně Ret Hatu, a proto rozhodně nejde o záležitost, kterou by bylo možné přehlédnout.

Chyba, kterou bezpečnostní firma Codenomicon v kódu nalezla, umožňuje útočníkům vzdálené spuštění kódu ve chvíli, kdy by server odeslal velmi dlouhou hodnotu ID relace klientovi, který má se serverem navázané TLS/SSL spojení.

Funkce read_server_hello totiž kontroluje pouze to, zda délka Session ID nepřesahuje příchozí velikost paketu. Neověřuje ale již, zda není překročena maximální délka ID relace.

V březnu přitom byla opravena jiná zranitelnost v knihovně GnuTLS, která útočníkům umožňovala vytvořit speciální certifikát, jenž mohl být přijat GnuTLS jako platný pro útočníkem zvolenou doménu.

Zdroj: http://www.eweek.com/security/security-researchers-discover-…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)