Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Trh s androidími zařízeními víří nový ransomware

Autor: Batou   
10.5.2014

Stojí za ním údajně (a prodává ho) tatáž skupina, která vytvořila Reveton ransomware. Ten byl velmi úspěšný a po síti se jeho kopie toulaly více než 2 roky.


Stejně jako Reveton ransomware, se i jeho následovník snaží dostat z lidí peníze agresivně. Prostě si o ně řekne.

Malware je součástí klasického .apk souboru, který je uživatelům vnucován rozličnými formami sociálního inženýrství. Tváří se například jako „prémiový přehrávač“, hlavní cílovou skupinou jsou tedy ti, kdo přes mobil sledují lechtivé materiály. Ve skutečnosti se však jedná o Android.Trojan.Koler.A. Poté, co je váš telefon úspěšně infikován, se nedostanete jinam než na vaši „základní plochu“ a je vám vyhrožováno 5 až 11 lety vězení. Vykoupení najdete v platbě 300 dolarů pomocí služby MoneyPak.

Malware se šíří ve 30 zemích světa, včetně Velké Británie či Německa. S jeho vyhrožováním o zašifrování vašich dat to není tak žhavé - lze totiž klasicky odinstalovat :-). Jak říká šéf bezpečnosti společnost BitDefender: Koler.A can be easily removed by either pressing the home screen and navigating to the app, then dragging it on the top of the screen where the uninstall control is located, or by booting the device in safe mode and then uninstalling the app.

Zdroj: http://www.theguardian.com/technology/2014/may/08/android-po…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)