Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

SnoopWall: androidí extra vrstva ochrany

12.1.2014

Výčet požadovaných práv dokáže znechutit instalaci nejedné aplikace na androidí smartphone. Zvlášť když jsou možnosti jejich nastavení zúženy na opozitum prostého přijetí – nebo neinstalování aplikace. Na tuto díru v uživatelském komfortu reaguje nový Antivirus Privacy Firewall společnosti SnoopWall.


Společnost SnoopWall představila na CES Antivirus Privacy Firewall, který by měl uživateli umožnit zablokování přístupu jednotlivých aplikací k citlivým osobním údajům typu lokace, dat adresáře aj. Vznikl coby reakce na fakt, že většina androidích aplikací požaduje mnohem více práv, než pro svou práci potřebují – na což upozornila mj. i Electronic Frontiers Foundation.

SnoopWall Firewall je kompatibilní se stávajícím antivirem a firewallem (dle prohlášení společnosti) a umožňuje zachytit datové úniky, které tyto programy opomíjejí. Po instalaci se nastaví coby správce zařízení, díky čemuž je jeho prostřednictvím možno ovládat porty zařízení, ale také spravovat práva jednotlivých aplikací. Má několik předdefinovaných i volitelných módů práce zařízení (vč. bankovního modu a modu ochrany dětí), které slouží coby šablony zablokovaných portů. A dokáže prezentovat kolik aplikací momentálně sleduje vaši polohu, má přístup k telefonování a k internetu.

Dle SnoopWall by měl jejich software výrazně omezit špionáž, slídění a krádeže dat.

Zdroje: WeLiveSecurity, TheRegister, GooglePlay

Zdroj: http://www.welivesecurity.com/2014/01/10/spy-vs-spy-new-perm…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/2

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)