Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Velké americké společnosti se spojily (nejen) proti NSA a vytvořily alianci

Autor: Batou   
12.12.2013

Většina předních internetových společností v USA má stejný cíl - zásadní reformu přístupu americké vlády k odposlouchávání. Založily Reform Government Surveillance.


A o které společnosti jde? AOL, Google, Facebook, LinkedIn, Microsoft, Twitter, Apple a Yahoo. Na webu, který společnosti zřídily, se můžete dozvědět i 5 zásad, které oficiálně ctí.

  • Omezení vládní moci z hlediska sběru dat uživatelů. Podle společností by měly vlády odposlouchávat komunikaci pouze cíleně, nikoliv plošně.
  • Odpovědnost při sporných případech. Vládní agentury by měly být kontrolovány nějakým nezávislým orgánem, měla by probíhat nezávislá soudní přezkoumání a důležitá rozhodnutí by měla být dělána s vědomím veřejnosti.
  • Průhlednost požadavků vlády. Tento bod je podle aliance základním tématem diskuze kolem informačních služeb. Vlády by měly společnostem dovolovat zveřejnění množství případů a důvody, pro které žádají soukromé společnosti o uživatelská data.
  • Respektování volného toku informací. V této zásadě společnosti zdůrazňují potřebu nezasahovat do volného proudění informací. Je tedy nežádoucí, aby vlády jakkoliv limitovaly přístup k datům, nacházejícím se např. v zahraničí.
  • Zabránit konfliktům mezi vládami. Naopak by se vlády měly snažit více spolupracovat třeba v případech, kdy se v nějakém konfliktu zákony 2 států liší. Ideální by tedy bylo vytvářet robustní zákony, které by těmto konfliktům předcházely.

Na webu aliance si můžete přečíst vyjádření předních představitelů zmíněných firem a dopis, adresovaný prezidentovi USA a kongresu. Na kolik se ze strany firem jedná o upřímnost a ne o ukonejšení veřejnosti, ukáže až čas.

Zdroj: http://www.hotforsecurity.com/blog/google-facebook-unite-aga…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)