Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (3)     Verze pro tisk

Biokryptologie: konec podvodů s identitou

25.10.2013

Londýn, 24. října – V Londýnském muzeu vědy byla dnes uvedena na trh služba Biocryptology. Ta má spojit bezpečné sejmutí biometrických dat, jejich šifrování a vysoce zabezpečenou autentifikaci. Vlastník, společnost Primary-Net, prohlašuje, že se „krádeže identit stanou v podstatě nemožnými“. Klaas Johannes Zwart, CEO Primary-Net, biokryptologii označuje za „největší pokrok v identifikační technologii od vzniku internetu.“


Biokryptologie spojuje snímač otisku prstů, senzory teploty, infračerveného a UV záření. Sleduje krevní oběh, tělesnou teplotu a hodnotu pH, aby nejen zajistila sejmutí otisku prstů, ale také potvrdila, že patří živému prstu živého člověka – nikoliv uříznutému prstu, či silikonové replice. (Primary-Net).

 

Systém by - dle webu předchůdce dnešní Primary-Net společnosti Hanscan – měl zachytit biometrické údaje, převést je na sérii čísel, která se mění při každém snímání a zpracovávání. Ani biometrický obraz, ani šifrovací klíč nejsou uchovávány – pouze zašifrovaná číselná řada bez vztahu k biometrickému originálu, klíči, či jakékoliv jiné osobní informaci (pro přesnější informaci doporučuji [anglický originál]).

 

Hlavními výhodami by tedy měly být:

  • end-to-end design
  • real-time zašifrování
  • neuchovávání biometrických dat
  • detekce životních funkcí
  • ochrana proti neoprávněným zásahům
  • RFID senzory
  • univerzálnost a přizpůsobitelnost

 

I z pozice těchto výhod Zwart deklaruje, že biokryptologie je unikátní, neinfiltrovatelná technologie, která překračuje veškeré dnešní technologie zabezpečení včetně těch biometrických.

 

Biokryptologie byla v posledních dvou letech vyzkoušena na řadě terminálů v systémech bank, imigračních úřadů a armády. Základní zařízení má v současnosti podobu snímače/malé krabičky, kterou má uživatel u sebe a připojí ji přes USB tam, kde bude zapotřebí identifikace. Pro americké zkoušky byl vyvinut terminál Nexus SmartPay s vlastním snímačem otisku prstů, který umožňuje mnohočetnou autentifikaci osob.

Biokryptologie - snímač otisku prstů

Zwart věří, že biokryptologie změní svět. Tento systém udělá tečku za identitními podvody. A v důsledku toho také značně omezí kyberkriminalitu. Naplnění deklarovaných maxim Primary-Net by se ovšem také mohlo rovnat zhmotnění paranoidních představ o očipovaném lidstvu – jen v mnohem dokonalejší podobě.

 

Zdroje: [WeLiveSecurity], [TechWeekEurope], [Hanscan], [Zwartův profil na Arena International].

Zdroj: http://www.welivesecurity.com/2013/10/24/new-fingerprint-id-…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/1

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)