Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Bezpečnostní expert odhalil po dlouhém vyšetřování krádeže osobních údajů

Autor: Batou   
29.9.2013

Brian Krebs úspěšně odhalil narušení bezpečnosti systémů několika největších amerických společností, které shromažďují uživatelská data. Kompromitovány byly i údaje osob jako Michelle Obama či Beyonce.


Zločinci specializující se na prodej osobních údajů prodávali své „zboží“ na dnes již neaktivním webu ssndob.ms. V nabídce byla data narození, adresy, informace o úvěrech atp. za ceny od 50 centů do 15 USD. To vše fungovalo po dobu 2 let a ještě do nedávna byl velkým otazníkem zdroj těchto dat.

Podle Krebse se hackerům podařilo infikovat několik velkých amerických datových agregátorů a s využitím malého, ale velmi výkonného botnetu, se získanými daty pracovat a servery řídit. Patřili mezi ně společnosti jako LexisNexis či Dun & Bradstreet. Tyto společnosti poskytují data o zákaznících pro marketingové či úvěrové společnosti. Jen společnost LexisNexis se chlubí počtem 500 milionů unikátních identit ve svých databázích.

Vše se provalilo v okamžiku, kdy byl samotný web ssndob.ms hacknut. Krebsovi se údajně podařilo získat databázi ze zmíněného serveru a podle jeho slov si zloději mohli vydělat stovky milionů dolarů.

Odcizená data se dokonce měla týkat i šéfů CIA (John Brennan) či FBI (Robert Mueller). Mnohem více zajímavých informací najdete ve zdroji aktuality.

Zdroj: http://krebsonsecurity.com/2013/09/data-broker-giants-hacked…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 2.67/3

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)