Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (1)     Verze pro tisk

Chcete si vydělat bezmála 20 000 dolarů? „Stačí“ hacknout TouchID.

Autor: Batou   
23.9.2013

Tato informace se začala šířit především po Twitteru a odměna je vybírána mezi bezpečnostními profesionály. Nový iPhone 5S od Applu je hlavní cíl.


Před pár dny do světa vypuštěný iPhone 5s měl ještě před svým příchodem vypsanou odměnu na svou hlavu. Přesněji řečeno - na TouchID. To je senzor otisku prstů, který je bezpečnostní novinkou.

Úspěšné splnění úkolu spočívá v podařeném odebrání otisku z displeje iPhonu a jeho následné použití k odemčení. Jak říká jeden z autorů myšlenky: Vše co vyžadujeme je video celého procesu, pak pošleme veškeré odměny.

Technologie TouchID pochází původně od společnosti AuthenTec, kterou tento rok Apple koupil. Tato metoda snímání otisků prý nedigitalizuje snímek přiloženého prstu, ale skenuje jeho jednotlivé vrstvy. Tzv. subdermální vrstva, která je pod svrchní nevodivou vrstvou kůže, je vodivá a takový kapacitní senzor má tedy mnohem více proměnných. Výsledkem je pochopitelně vyšší bezpečnost, než u klasických optických senzorů. Více informací ve zdroji aktuality, pokud preferujete češtinu, TouchID se věnuje třeba článek na Letem světem Applem.

„Sbírku“ rozpoutalo trio bezpečnostních expertů, z nichž každý vložil 100 dolarů. To je také asi nejčastějši darovaná částka, nechybí však láhve vína, 0.314159 bitcoinu či 10 000 dolarů (ty však zdaleka nejsou jisté, částka od dárce nebyla zatím složena). Přispělo zatím kolem 90 dárců, konkrétnější informace naleznete na stránkách projektu.

Zdroj: http://www.eweek.com/security/hacking-touchid-could-bring-a-…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)