Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Elektronickou chůvičku využil hacker ke šmírování dvouleté holčičky

Autor: Batou   
14.8.2013

Stalo se tak v USA, ve městě Houston. Provalilo se to, když rodiče slyšeli z dětského pokojíčku mužský hlas.


Manželé Gilbertovi na 10. srpna asi jentak nezapomenou. Když přicházeli do dětského pokoje, už z dálky slyšeli věty typu: „prober se ty malej srá*i“. Když vešli, kamera se na ně otočila a Marc Gilbert i jeho žena Lauren si vyslechli další smršť nadávek. Zní to jako noční můra?

Gilbert okamzitě chůvičku vypnul, snažil se zjistit co se stalo. Jako první ho napadl údajně hack routeru. Útočník, který se zařízení zmocnil, znal dokonce jméno jejich dcery - přečetl si ho totiž na zdi poté, co se zmocnil kamery. Naštěstí dcera prý spala - narodila se totiž se sluchovým postižením a svůj kochleární implantát měla naštěstí vypnutý (jeho první zapnutí je asi nezapomenutelný zážitek).

Dětské chůvičky se zabudovanými kamerami mohou být skvělou pomůckou třeba i pro zloděje, tipující si čas pro vloupání. Běží na fixních frekvencích a vysílají po celou dobu svého zapnutí. Jeden z prvních podobných případů se odehrál již před 4 lety ve státě Illionis, kde se rodina soudila s výrobcem těchto přístrojů. Jejich naštěstí dobrácký soused je upozornil na to, že chytá jejich signál a může poslouchat veškeré dění v dětském pokoji.

Není divu - už zařízení v ceně cca 1 000 Kč slibují za ideálních podmínek dosah 300 metrů. Komunikují většinou na frekvenci 2.4 GHz. Ty dražší pak mají i zoom či noční vidění. Rodiče prý policii nezavolali, útočník měl prý „britský či evropský přízvuk“. Internetový poskytovatel jim doporučil změnit si u zařízení heslo. Na tuto technologii zanevřeli, chůvičku k dítěti už prý nikdy nedají.

Zdroj: http://abcnews.go.com/blogs/headlines/2013/08/baby-monitor-h…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1.4/5

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)