Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

NSA plánuje propustit 90 % sysadminů

Autor: Batou   
11.8.2013

Reaguje tak na situaci kolem jednoho z nich - Edward Snowdena. Jak se bez nich chtějí obejít?


Prohlásil to šéf NSA generál Alexander na bezpečnostní konferenci v New Yorku. Na projektu se již nějakou dobu pracuje. Lidské zaměstnance by měl nahradit automatizovaný systém.

Takových jako Snowden pro NSA pracuje údajně 1 000. Systémových administrátorů. Bez nich bude prý nově vytvářený systém mnohem bezpečnější a dokonce i rychlejší. Ruku na srdce - koho by alespoň jednou nenapadlo, zda by šla využít síť vašeho zaměstnavatele pro zisk či odplatu za nějakou křivdu?

Příkladem může být třeba případ z dubna tohoto roku, kdy byl (bývalý) zaměstnanec společnosti Hostgator, provozující hosting ve státě Texas, zatčen za hackování sítě svého zaměstnavatele. Jeho vlastnoručně vytvořeným programem dělal neplechu na téměř 3 000 serverech, kde neměl co dělat. Vtipným případem insidera je třeba jeden z minulého roku, kdy 45letá matka dítěte, pracující ve škole jako sekretářka, napadla vnitřní síť školy, aby mohla svému dítěti vylepšit prospěch.

Kromě této obří redukce chce také Alexander zavést systém, kdy u určitých operací s daty bude muset být přítomno více než jeden technik.

Je však vůbec možné práci systémových administrátorů takto hromadně automatizovat? Těším se na vaše komentáře.

Zdroj: http://preview.reuters.com/2013/8/9/nsa-to-cut-system-admini…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/2

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)