Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (3)     Verze pro tisk

Zakladatel Wikipedie se vyjádřil k britskému „pornwallu“

Autor: Batou   
8.8.2013

V rozhovoru pro britskou televizní stanici Channel 4 ji nazval za „naprosto směšnou.“


Jimmy Wales je známý především založením Wikipedie. Již předtím měl však řadu úspěšných projektů, na jejichž provoz vynaložil kolem 500 000 dolarů. Dnes je po právu uznávaným odborníkem, dále třeba také obdivovatelem objektivismu.Wikipedie funguje ve více než 270 jazycích a vzdělává svět více než 27 miliony články.

V nedávném rozhovoru pro britskou TV stanici se Wales vyjádřil k plánu premiéra Camerona vytvořit národní internetový filtr v zájmu dětské výchovy. Podle jeho slov je celý tento projekt absurdní a pochybuje i o jeho technické proveditelnosti. Britská vláda by se podle něj měla raději více věnovat prosazování současné legislativy chránící tamní občany před aktivitou kyberzločinců. Místo miliard liber posílaných na boj s teroristy by se prý britští zákonodárci měli více zajímat o každodenní kriminalitu, které jsou na internetu vystaveni běžní uživatelé. Více informací třeba v nedávné aktualitě.

Také v rozhovoru zmínil brzký přechod Wikipedie na HTTPS pro její editory. „Žijeme v době, kdy musíme mnohem více myslet na naši bezpečnost. Jednou z hrozeb je i špehování lidí vládními organizacemi,“ řekl.

Zdroj: http://computerworld.cz/securityworld/zakladatel-wikipedie-p…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 2.2/5

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)