Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (2)     Verze pro tisk

Co obnáší spravovat wi-fi síť na konferenci Black Hat 2013?

Autor: Batou   
2.8.2013

Na to se zeptal redaktor web eSecurity Planet osoby nejpovolanější - technologa společnosti Xirrus, který má danou síť na starosti.


Konference se odehrává v Las Vegas, v hotelu Caesar's Palace. Zaujímá plochu několika set tisíc čtverečních stop a o místní konektivitu se stará právě společnost Xirrus. Ta nahradila konkurenční společnost Aruba z minulých let.

Mít na starosti místní wi-fi síť je jistě velká výzva. Na jednom místě se v jednu chvíli nacházejí tisíce hackerů a bezpečnostních profesionálů, kteří již z názvu setkání nemusí mít vždy kalé úmysly. Jak se však Mike Rydalch na videu v odkazovaném článku rozpovídal, žádné výraznější problémy zatím řešit nemusel i přesto, že tzv. "rogue provoz" zde převládá nad tím legitimním.

O pokrytí se stará 24 bezdrátových polí XR-4830 (jedno v ceně zhruba 3 500 liber) s integrovaným firewallem, analyzátorem spektra a dalšími vychytávkami. Jak jinak než od společnosti Xirrus. Dále je nasazeno 12 AP XR-520.

Rydalch předpokládá, že síť se bude muset vypořádat se 7 000 návštěvníky. Nastavení sítě prý není odlišné, oproti jiným akcím, které zajišťoval. Každopádně je zde provoz trochu více "nepřátelský". Se svým týmem však provoz sledují a jsou připraveni na různé scénáře.

Zdroj: http://www.esecurityplanet.com/wireless-security/inside-the-…


Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 0/0

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)