Zpět na seznam aktualit     Číst komentáře (0)     Verze pro tisk

Nebezpečí USB flash disků je stále velmi aktuální

Autor: Batou   
19.7.2013

Většina manažerů si je vědoma nutnosti zabezpečení webu a interní sítě. Je potřeba však nezapomínat i na „hardwarový přenos dat“.


Například legendární Stuxnet byl údajně aktivován po tom, co někdo našel flashku a chtěl se podívat na obsah. To, že tento postup není ničím výjimečným, potvrdili odborníci v nedávno zveřejněné studii. Ta probíhala mezi 300 IT profesionály a celých 78 % z nich se přiznalo, že zasunuli do PC flashdisk, který se prostě někde válel. To, že některé z nich mohly obsahovat rootkity, viry a jiný útočný malware asi netřeba zdůrazňovat.

Také v americkém Úřadě pro národní bezpečnost (U. S. Department of Homeland Security) chtěli otestovat, jak těžké by měli hackeři dostat se do jejich systému. Položili flashky na parkoviště u vládních budov a zjistili, že 60 % těch, co flashku sebralo, ji ihned v kanceláři zasunulo do USB konektoru. Když jí navíc ozdobili oficiálním logem, byla úspěšnost dokonce 90 %.

Brian Laing, bezpečnostní expert a víceprezident společnosti AhnLab, k tomu říká: I když jsou si lidé vědomi potenciálních dopadů, zvědavost jim prostě nedá. Směrnice a předpisy jsou sice účinné, ale bez jejich správného vynucování jsou vlastně k ničemu.

Více informací a dalších případů, kdy flashky byly poslem pomyslné zkázy, najdete na webu CIO Insight. Autor se rozepsal třeba o Confickeru, kterým bylo infikováno 15 milionů počítačů či o Ghostu, komponentě detekující malware a simulující připojení flashky.Social Bookmarking

     

Hodnocení/Hlasovalo: 1/1

1  2  3  4  5    
(známkování jako ve škole)